0

یک کسب و کار،هزار نسخه!

jafarzade

 

یک کسب و کار،هزار نسخه!

قطعا برای شما هم این اتفاق افتاده است که یک ایده موفق در جایی ازدنیا را دیده باشید. و فکر عملی کردن آن در محل زندگی خودتان به ذهنتان خطور کند! اما زمانی که به برای اجرای آن اقدام میکنید آن را کاملا نشدنی میبینید! با اینکه این ایده کاملا اجرا شده است و به طور موفق به کار خود ادامه میدهد. اما شما در اجرای آن با شکست مواجه میشوید! زمانی که به تحقیق درباره این موضوع ادامه میدهید تا ببینید چه چیزی را از قلم انداخته اید،متوجه میشوید. که همه چیز را طبق همان روالی انجام داده اید که در جای دیگر دنیا انجام شده است و حتما این به ذهنتان خطور میکند. که شاید یک راه سری وجود دارد که باید از طریق آن این ایده را عملی کنید و شما از آن بی اطلاع هستید! کاملا درست فکر میکنید!! هر ایده ایی تحت شرایط خاص خود قابل اجراست. اما نکته اصلی همینجاست که شما چطور میتوانید این شرایط خاص را ایجاد نمایید. تا انعطاف پذیری ایده شما بالا رفته و بتوانید آن را اجرا کنید. در ادامه میخوایم دلایلی را بررسی کنیم که منجر به موفقیت یک ایده کسب و کار در جایی و شکست آن در جای دیگر میشود.

برای اجرایی کردن یک ایده کسب و کار در یک شهر هزاران راه وجود دارد.

که خب قطعا ارزان ترین و سوده ترین راه،مسیری است که شما طی میکنید تا بتوانید کسب و کارتان را ایجاد کنی

اما همیشه هم نمیتوان از بهترین مسیر برای اجرایی کردن کسب و کار خود استفاده کرد. گاهی مجبور میشوید سود دهی خودتان را در ابتدای کار پایین بیاورد تا بتوانید مشتری بیشتری جذب کنید. و یا حتی میزان هزینه ها را در ابتدای کار بالا ببرید تا بتوانید در طولانی مدت به سود ایده آل خودتان برسید. جدای از همه این ها نکاتی وجود دارد که در نظر گرفتن آنها به رشد سریع کسب و کارتان و بالعکس به شکست آن از همان ابتدا کمک میکند!

1)اولین موضوعی که باید به آن توجه کنید نیاز بازار نسبت به کسب و کار شماست!

وقتی ایده ایی به ذهن شما میرسد قطعا در ذهنتان اینطور تصور میکنید. که زمانی که شما کسب و کارتان را آماده ارائه خدمت کنید مردم صف میکشند و برای استفاده از ایده شما حاضر هستند به راحتی هزینه کنند. اما در حقیقت در بیشتر مواقع اینطور نیست. و مردم یک تغییر را به آسانی نمیپذیرند و به آن علاقه ایی نشان نمیدهند. پس در اولین قدم شما باید بدانید که آیا مردم منطقه زندگی شما علاقه ایی به این ایده دارند؟ آیا کسب و کار شما میتواند در زندگی آنها تغییری آنقدر چشمگیر ایجاد کند که بخواهند برای آن هزینه کنند. همیشه در نظر داشته باشید که ایده شما شاید از نظر خودتان بتواند دنیا را تکان دهد. اما همین الان هم مردم بدون توجه به آن و بدون احساس نیاز به آن به زندگی خود ادامه میدهند. حتما قبل از شروع کسب و کارتان مشتری خود را بشناسید و از آنها نظرسنجی کنید.

2)نیاز را در بازار ایجاد کنید و سپس برای آن راه حل ایجاد کنید!

یکی از راه هایی که میتواند به رشد شما کمک کند. و برای شما تبلیغات رایگان باشد، ایجاد نیاز به محصول شما در جامعه است. به عنوان مثال شما میخواهید با کسب و کارتان خدمتی ارائه دهید که قشر خاصی از بازار را درگیر میکند. پس از شناسایی بازار مشتری خود میتوانید کسانی را که در کنار رقبای خود ضعیف تر هستند پیدا کنید. و به صورت رایگان خدمات خود را به آنها ارائه دهید. پیشرفت آن کسب و کار های ضعیف در کنار رقبای قوی خود کاملا به چشم می آید. و باعث میشود یک موجی پیرامون ایده شما ایجاد شود و خود به خود مشتری ها بخواهند از ایده شما استفاده کنند.

3)ایده خود را بومی سازی کنید!

همان طور که در ابتدای این مقاله گفته شد برای اجرایی کردن یک ایده کسب و کار هزاران راه وجود دارد. که شما با توجه به عوامل دخیل در اجرای آن بهترین راه را انتخاب میکنید. حال تصور کنید شما ایده خودتان را در یک شهر بزرگ مانند تهران اجرایی کردید. و کاملا موفق به کار خود ادامه میدهید. زمانی که تصمیم میگیرید کسب و کارتان را گسترش دهید. و در یک شهر دیگر بروید، باید این نکته را در نظر داشته باشید. که لازم است از ابتدا نیاز سنجی کنید و ببینید مردم آن شهر چه استقبالی از ایده شما نشان میدهند. و حتی در صورت نیاز تغییرات کوچکی در کارتان ایجاد کنید تا بتوانید در آن شهر هم به صورت موفق به کارتان ادامه دهید. به عنوان مثال اگر شما برای کسب و کارتان بازاریاب استخدام میکنید. میتوانید در هر شهر بازایابی را استخدام کنید که به زبان مردم آن شهر آشنا باشد. و بتواند کسب و کار شما را با زبان بومی خود آن مردم به آنها معرفی کند. همیشه در نظر داشته باشید استفاده از ایده های موفق میتواند شما را یک قدم به کارآفرین شدن نزدیک کند. زیرا یک ایده آماده در اختیار دارید اما لزوما این به آن معنی نیست که شما برای اجرایی کردن آن به صورت کامل و بی نقص نیاز است. عینا همان را به اجرا در بیاورید و یا به اصطلاح آن را کپی کنید. شما میتوانید از یک ایده،ایده بگیرید و با توجه به نیاز اجتماع خودتان آن را اجرایی کنید.

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!