0

یک ساعت اضافه بساز!

jafarzade

 

یک ساعت اضافه بساز!

تا به حال چیزی درباره انسان هایی که 25 ساعت در شبانه روز وقت دارند شنیده اید؟! حتما کسی را میشناسید که در طی یک روز همه کارهایی که میخواهد را انجام میدهد و وقت هم اضافه می آورد. شاید در ذهن خود بگویید که خب این آدم کارهای ریز و خردی که شما دارید را ندارد. یا یک انسان استثنایی است که با دو ساعت خوابیدن در شبانه روز سرپا میماند. یا حتی کسانی هستند که همه کارهای او را انجام میدهند تا او بتواند کارهای دلخواه خودش را انجام دهد. اما خودتان هم میدانید که این ها بهانه هایی است که برای توجیه وقت کشی خودتان از آن استفاده میکنید. تمام افرادی که از تایم روزانه خود به بهترین نحو استفاده میکنند. مانند شما یک انسان معمولی هستند و هیچ ویژگی ابر انسانی در آنها وجود ندارد. اما این افراد یک تفاوت بسیار چشمگیر با شما دارند!

“آنها مدیران خوبی هستند”

افرادی میتوانند یک مدیر خوب باشند که در ابتدا بتوانند زندگی شخصی خودشان را به درستی مدیریت کنند. در واقع افرادی که به تمام بخش های زندگی خود اشراف کامل دارند میتوانند. به درستی از زمان خود استفاده کنند تبدیل به مدیرانی میشوند که میتوانند به درستی یک کسب و کار را اداره کنند. جز افراد موفق جامعه باشند، و در جامعه نیز فردی مفید و موثر باشند. شاید این تصور درست باشد که بعضی از افراد از ویژگی ذاتی برخوردار هستند که از آنها یک مدیر موفق میسازد. چه در زندگی شخصی خود چه در اجتماع اما نگران نباشید! تمام صفاتی که یک مدیر موفق دارد را میتوان با تغییر باور و عادات زندگی کسب کرد. در این مقاله تعدادی از ویژگی های یک انسان موفق در استفاده بهینه از زمان روزانه را با یکدیگر بررسی میکنیم. اصلی ترین ویژگی که این افراد دارند و کاملا به انجام آن پایبند هستند. برنامه ریزی روزانه است. معمولا آنها دقیقا میدانند هر ساعتی از روز را چگونه بگذرانند و در حال انجام چه کاری باشند. برنامه ریزی برای کارهای روزانه شاید در حرف کاری آسان به نظر برسد. و تصور کنید که اگر کاغذی بردارید و برای کارهای فردای خود برنامه بریزید همه چی تمام است!

برنامه ریزی شما باید شکل عمومی زندگی شما را در خود به نمایش بگذارد!

این بدین معنی است که شما باید برنامه ایی دقیق برای گذراندن زندگی خود داشته باشید. که در آن به همه جنبه های مختلف زندگیتان به صورت یکسان اهمیت داده شده باشد. پیدا کردن چنین برنامه ایی نیاز به اندکی صبر و وقت گذاشتن دارد. به این صورت که شما با برنامه ریزی روزانه شروع کنید و هر شب برای روز بعد برنامه ریزی داشته باشید. سپس در آخرین ساعات روز ارزیابی از برنامه خود داشته باشید. تا بدانید چقدر برنامه شما مفید واقع شده و در پایان هفته کاملا روزها را بررسی کنید تا بتوانید بدانید هر روز به چه صورت گذشته است. پس از انجام این کار شما میبینید چه برنامه هایی دقیق اجرا شده اند. و چه برنامه هایی دستخوش تغییر روز یا ساعت هستند. به عنوان مثال شما با این کار متوجه میشوید که چه تایمی از روز را وقت و انرژی لازم برای ورزش کردن دارید و برنامه دیگری در آن اختلال ایجاد نمیکند. در این صورت میتوانید به راحتی برنامه ورزشی خودتان در هفته را به آسانی پیاده کنید و به آن پایبند باشید.

یکی دیگر از فایده برنامه ریزی این است که تمام روز یک کار را به ساعت بعد موکول نمیکنید.

و دقیق میدانید از هر ساعت چگونه استفاده کنید.

در این صورت در پایان روز شما یک لیست از کارهای انجام شده. و مقدار زیادی وقت اضافه که میتوانید به بقیه کارهای خود اختصاص دهید. همیشه تمام روز خود را بدون انجام کاری میگذرانیم. و تمام مدت به این فکر میکنیم که چقدر کار عقب افتاده برای انجام دادن داریم. یکی دیگر از خصوصیات این افراد این است که هر کاری را در زمان خاص خودش انجام میدهند. اگر در زمان کار به استراحت فکر کنید در زمان استراحت کار کنید. به جای تفریح کار کنید و یا هر کاری را در زمان نامناسبی انجام دهید. دچار فرسودگی و خستگی بیش از اندازه خواهید شد.

پس در طول روز ساعت مخصوص کار کردن داشته باشید.

و فقط در آن زمان مشخص کار کنید و پس از آن کاملا از کار فاصله بگیرید.

و به جنبه های فردی دیگرتان بپردازید.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید مدیریت صحیح کارهایی است که باید انجام دهید. به این صورت که اگر کار جدیدی وارد برنامه روزانه شما شد. بتوانید بدون بهم ریختگی در امورتان آن را در برنامه خود جای دهید و آن را انجام دهید. نیازی نیست انسانی با ویژگی های خارق العاده باشید. تا بتوانید به صورت همزمان هم کار کنید هم ورزش هم تفریح و هم به امور خانوادگی و شخصی بپردازید و در همه آنها موفق باشد! تنها کافی است بدانید که چه کارهایی برای انجام دادن دارید. و چگونه و طی چه زمانی باید آنها را انجام دهید تا به آسانی از پس تمام آنها بربیایید و در انجام آنها موفق باشید. از همین الان برای شروع برنامه ریزی خود اقدام کنید. و سعی کنید به صورت کاملا منظم به آن عمل کنید. داشتن نظم و تداوم در پایبندی شما به برنامه روزانه تان میتواند. به سادگی عادت زندگی شما را تغییر دهد و این کار را به صورت روتین و انجام دهید. شما قادر به ایجاد هر تغییری در زندگی هستید اگر از تغییر باور خودتان شروع کنید. پیشنهاد میکنم مقالات مربوط به تغییر باور سایت ما را مطالعه کنید تا در پیش برد این راه به شما کمک کند.

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!