0

کلید موفقیت چیست؟

jafarzade

 

کلید موفقیت چیست؟

شاید بتوان گفت همه آدمها همیشه به دنبال کلیدی برای موفقیت هستند. کلیدی که بتواند راه گشای آنها باشد و تمامی درهای پیش روی آنها را باز کند. همیشه به دنبال کور سوی امیدی هستند تا به آن دل ببندند و دلخوشی روز و روزگارشان شود. اما جالب است بدانید که این کلید یا کور سوی امید از نظر افراد متفاوت نامی متفاوت نیز دارد. اما شاید بهترین نامی که بتوان برای آن انتخاب کرد پیش‌فرض ذهنی است. حالا با دانستن این نکته میتوان نتیجه گرفت که هیچ رازی برای موفقیت وجود ندارد.

پیش‌فرض در قانون جذب چیست؟

پیش‌فرض ذهنی، یک باور ناخودآگاه است که با تغییر دادن فرکانسهای ما برای جذب و یا دفع باور ذکر شده. باعث پیشرفت و یا مانع پیشرفت ما میشود. همچنین باعث شکست و یا جلوگیری از شکست ما در آنچه که برای انجام دادن در زندگی تنظیم نموده ایم. میشود. این ویژگی معمولا یک باور یا پیش‌فرض عمیق ریشه دار است. که از طریق تکرار بسیار زیاد و یا رخداد یک مورد ناراحت کننده. در ضمیر ناخودآگاه ما جای گرفته است. این افکار یا باورها بدون اراده ما به ضمیر ناخودآگاه ما وارد میشوند.

 • پدر و مادر و خاطرات کودکی
 • برنامه های تلویزیونی
 • خاطرات تلخ و شیرین مدرسه
 • اقوام و دوستان
 • علایق و توانایی‌های فردی

اجازه دهید نمونه‌ای از یک پیش‌فرض ذهنی محدود و یک پیش‌فرض مثبت را به شما ارائه دهم تا بتوانید این دو مورد را بهتر درک کنید:

پیش‌فرض محدود: سالها پیش دوستی داشتم که بر این باور بود پول مضر است. و داشتن پول زیاد فساد و تباهی به همراه خواهد آورد. البته ممکن است به این تفکر بخندید اما فردی را میشناسم. که این باور را به مدت ۱۵ سال در ذهن خود نگهداری کرده. و هیچ تلاشی برای بهبود این تفکر انجام نداده بود. روزی با او درباره پول و ثروت صحبت میکردم که متوجه این تفکر اون شدم. در باطن میخواست پول زیادی بدست آورد اما هیچگونه تلاشی برای تغییر این باور نمیکرد. با کمی کنکاش به این نتیجه رسیدم که این باور از گذشته. و دوران کودکی بواسطه خانواده‌ای که داشته به او انتقال پیدا کرده است. برایش کمی توضیح دادم که پول تنها یک وسیله است و به خودی خود نه خوب است و نه بد. تنها با تصمیم شماست که میتواند نقش راه گشای امور را برایتان ایفا کند. بستگی به شما دارد که از پول و ثروت در راه خوب و خیر استفاده کنید یا چیزی غیر از آن.

پیش‌فرض ذهنی مثبت:

اجازه دهید داستان زندگی یکی دیگر از دوستانم را برایتان تعریف کنم. دوستی دارم که میگوید: من یک فرد موفق، هوشمند و ثروتمند هستم. آیا بیان این جمله برای شما سخت و دشوار است؟ طبق یکی مواردی که برایتان گفتم، حتما جایی در زندگی این شخص وجود داشته. که این باور و این حس قدرتمند به او انتقال پیدا کرده است. همین باور قدرتمند است که در نهایت او را به سمت موفقیت، ثروت و هوش فراوان هدایت خواهد کرد. بنظرم مهمتر از داشتن ثروت این است که یک هوش ثروت ساز داشته باشیم.

نکته جالب تر این است که:

هرکسی میتواند چنین تصوری برای خود داشته باشد و خود را به سمتی هدایت کند. که همیشه در پس ذهن خود در انتظارش بوده است. به سمت موفقیت مالی، به سمت موفقیت در تمامی مراحل زندگی، به سمت پولسازی و کسب ثروت.

 • آیا پیش‌فرض‌ ذهنی محدود کننده دارم؟

اجازه دهید پیش از پاسخ به این سوال از شما بپرسم که آیا در جایگاهی هستید که همیشه میخواستید باشید؟ آیا از شرایط کنونی خود رضایت دارید؟ از سبک زندگی که اکنون دارید، از عشق و خانواده و رویاهایی که به دنبالشان هستید لذت میبرید یا خیر؟ اگر پاسخ شما به این سوالات خیر باشد. باید بگویم که پیش‌فرض‌هایی که از قدیم داشته‌اید و باورهایی که برای شما ایجاد شده اند. همگی در حال محدود کردن شما هستند. و تنها با یادگیری تکنیکهای قانون جذب و تمرین آنها به صورت روزانه و پیگیر است. که میتواند پیش‌فرض‌هایی ذهنی شما را تغییر دهد. این پیش‌فرض‌ها مانع از رسیدن شما به سمت موفقیت و به سمت پول و ثروت هستند. اگر احساس میکنید که از هوش کمی برخوردار هستید و پول زیادی در حساب بانکی خود ندارید تنها دلیلش خود شمایید. پس لطفا تکانی به خود بدهید. باید چیزهایی که میخواهید را آهسته آهسته جذب کنید و تا در نهایت بتوانید به این قدرت جذب سرعتی باور نکردی بدهید.

 • چگونه از پیش‌فرض‌های غلط ذهنی خود رها شویم؟

سریعترین راه حل موجود برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب این است که اگر باوری برای خود دارید که شما را محدود کرده است. و نمیتوانید به هدف دلخواه خود برسید آن باور را بطور کامل با یک باور ذهنی قدرتمند و مثبت جایگزین کنید. با استفاده از تمرینهایی که گروه تحقیقاتی جعفرزاده برایتان فراهم کرده است. میتوانید در یک بازه زمانی معین به این موقعیت و شرایط ایده آل دست یابید. نکته اینجاست که نیازی به پاک کردن یک باور غلط نیست. البته این فرآیند بسیار دشوار و شاید در برخی موارد غیرممکن باشد. بهترین راه حل جایگزینی آن باور است که قطعا مراحلی معین برای خود دارد. پیش‌فرض‌های غلطی که در ذهن وجود دارند هرچند کوچک یا بزرگ باشند. باز هم محدودیت های و حصارهایی برای شما ایجاد خواهند کرد. اجازه بدهید یک فرآیند جایگزینی یک پیش‌فرض ذهنی را برایتان شرح دهم تا شاید بتوانید  موضوع را کمی بیشتر و عمیق تر درک کنید:

۱. قدم اول : یافتن یک پیش‌فرض محدود

“من یک ورشکسته‌ام و دیگر هیچ پولی ندارم” این مثال را خیلی دوست دارم زیرا افراد بسیاری را میشناسم که دقیقا همین پیش‌فرض محدود کننده را دارند. بیان این جمله دقیقا از یک باور غلط ذهنی نشات میگیرد. و معمولا در مواقعی بیان میشود که بخواهیم دلیل انجام ندادن کاری را بیان کنیم. بطور مثال شخصی از شما میپرسد که چرا مدل اتومبیل خود را عوض نمیکنید و یک مدل جدیدتر نمیخرید؟

۲. مرحله دوم: شناسایی نقطه مقابل یک پیش‌فرض غلط

هنگامی که متوجه شدید چنین باور ذهنی غلطی دارید. باید تلاش کنید تا نقطه مقابل آن ار نیز بیابید. شاید دقیق‌ترین نقطه مقابل جمله بالا این باشد: من ثروتمند هستم و پول از مسیرهای بسیار زیادی به سمت می آید. و البته جملاتی مانند این که هم قدرتمند، مثبت و اثرگذار باشند. ابتدای کار شما شاید سخت باشد، به گونه‌ای که بخواهید دست از این کار بردارید اما به یاد داشته باشید که این تکنیک برای افراد بسیار زیادی جواب داده است. پس دست از تلاش نکشید و ادامه دهید.

۳. مرحله سوم: تعویض یک پیش‌فرض با تکنیک قانون جذب

حالا که هم قسمت منفی و هم قسمت مثبت داستان را پیدا کردیم وقت آن رسیده که این دو را کمی جابجا کنیم. البته با استفاده از تکنیکهای قانون جذب باید پیش‌فرض مثبت را در ضمیر ناخودآگاه خود قرار دهیم تا پیش‌فرض غلط ما ضعیف تر شده. و از بین رفته و در نهایت حصارهای ما نیز برداشته خواهد شد. یکی از این تکنیکها این است که بعد از اینکه از خواب بیدار شدید، از تخت خواب خود برخیزید و به سمت آینه بروید، به خود نگاه کنید. و جملات مثبت خود را با خود تکرار کنید. تکنیک آینه را باید روزانه بیت ۵ تا ۰ بار انجام دهید.

۴. مرحله چهارم: تکنیک نوشتن را از یاد نبرید.

توصیه میکنم باور جدید خود را بر روی یک کاغذ بنویسید و آن را در جیب خود بگذارید و همراه خود داشته باشید. بنابراین، هر بار که دست در جیب خود می کنید آن را احساس می کنید و مجبور هستید در مورد آن فکر کنید. هنگامی که این اتفاق رخ داد، کارت را از جیب خود خارج کنید و آن را بخوانید.

۵. مرحله پنجم: مشق شب خود را از دست ندهید.

یک دفترچه یادداشت برای خود تهیه کنید و هر شب قبل از رفتن به رختخواب، باور جدید خود را حداقل ۱۰ مرتبه در دفترچه یادداشت خود بنویسید.

۶. مرحله ششم: تمرین در یک بازه زمانی

سعی کنید مراحل ذکر شده را به مدت ۹۰ روز پشت سر هم انجام دهید. اگر هم یک روز این تمرینها را انجام ندادید، مجدداً شروع به انجام این کار کنید.

 • عنوان: رسیدن به هدف با قانون جذب

تا چه حد به هدف خود فکر میکنید و میخواهید به آن برسید؟ اطمینان میدهم که اگر این تمرینات را انجام دهید به مرور زمان به چیزهایی که در سر دارید خواهید رسید و رفته رفته بر تمرینات خود اضافه خواهید کرد. دلیل این گفته نیز چیزی نیست جز اینکه شخصا درگیر این تمرینات شده‌ام. و در طول سالیان سال با استفاده از روشهای قانون جذب توانسته ام به خواسته‌هایم برسم.

لطفا در نظر داشته باشید که:

برای انجام این تکنیکها ابتدا باید موانعی که در سر راهتان هستند را بردارید. بطور مثال میدانم که بسیاری از ایرانیان عزیز به تلویزیون و برنامه های آن علاقه دارند اما نمیدانند برخی از برنامه های تلویزیونی تا چه حد میتوانند. آنها را از مسیر خود منحرف کنند. با حذف موانعی مانند این میتوانید سرعت رسیدن به خواسته‌هایتان را افزایش دهید و به مقصد برسید. ممکن است هیچ انگیزه‌ای برای انجام مراحل بالا نداشته باشید. به همین خاطر باید بگویم که احتمالا هیچ هدفی در زندگی ندارید که این درست نیست. پیشنهاد من این است که به دنبال علایق خود بگردید و موردی را برای خود پیدا کنید.

بطور مثال

رسیدن به یک مبلغ اندک در یک بازه زمانی برای شروع کار مناسب است. از برداشتن قدم های کوچک کار را شروع کنید تا به مرور زمان به مبالغ بزرگتر و قدمهای بزرگتری برسید. حالا که چشمهایتان باز شده است و میدانید که حصارهای محدود کننده‌ای در اطراف خود دارید که از ذهن شما و باورهای غلطی نشات میگیرند. که بواسطه یک اتفاق یا یک فرد به شما انتقال پیدا کرده‌اند بهتر میتوانید شرایط را مدیریت کنید و به سمت موفقیت و ثروت پیشروی کنید. در این مسیر تنها نیستید و ما همراه شما هستیم. گروه تحقیقاتی جعفرزاده با ارائه راه کارهای کارساز و مفید در این زمینه تلاش میکند تا هر روز شما را به سمت هدفتان نزدیکتر کند. خوشبختی، ثروتمندی، و لبخند شما آرزوی ماست.

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :

  عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

  با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!