0

چگونه پولدار شویم

jafarzadejafarzade

همه می‌خواهند در آسایش و ثبات مالی زندگی کنند. همه ما می‌خواهیم ثروتمند باشیم، بتوانیم هر چیزی را که می‌خواهیم بخریم و یک سبک زندگی عالی داشته باشیم. اگرچه هدف نهایی همه یکسان و مشخص است، اما انتخاب راه و مسیر ثروتمند شدن، کمی دشوار می‌باشد.

اول، باید بدانید که ثروتمند شدن به زمان و تلاش نیاز دارد. روش‌های کمی وجود دارند که می‌توانید به سرعت پولدار شوید، اما همه آن‌ها بستگی به شانس شما دارند. به عنوان مثال، همه ما نمی‌توانیم در قرعه‌کشی، برنده شده یا ثروت یکی از اقوام ثروتمند را به ارث ببریم. ثروتمند شدن در بیشتر موارد نیازمند سخت‌کوشی، صبر و زمان زیادی است. راه‌هایی وجود دارند که قبلاً درستی و صحت آن آزمایش شده است که می‌توانند به ثروتمند شدن شما کمک کنند، اما مهم‌ترین نکته، سخت‌کوشی، تمرین مداوم و صبر است.

 1. برای خودتان ارزش قائل شوید

چیزی که در بسیاری از افراد ثروتمند خودساخته، مشترک می‌باشد این است که آن‌ها برای همه باارزش هستند. حتی اگر میلیونرها و میلیاردرها را حساب نکنیم، بسیاری از ثروتمندان مانند پزشکان، مهندسین، فیلم‌سازان و غیره، بعد از ارزش قائل شدن برای خود و دنیای اطرافشان، ثروتمند شدند. به عنوان مثال، یک جراح مغز و اعصاب ثروتمند، ممکن است بااستعداد و متخصص باشد. این جراح پس از ارتقاء مهارت‌های خود و کیفیت زندگی، برای خود و دنیا ارزش قائل شده است.

ارزش قائل شدن و احترام به خودتان، اولین مرحله ثروتمند شدن است. دانش و مهارت‌هایی را یاد بگیرید که دیگران به خاطر آن مبلغ خوبی به شما بدهندن مبلغ خوبی به شما بدهندآن. مردم باید بدانند که شما ارزش یک چک با رقم زیاد را دارید، زیرا در عوض، زندگی آن‌ها را تغییر داده و بهبود بخشیده‌اید.

 1. برای خود مالیات بگذارید

پس‌انداز پول، مفهوم جدیدی نیست. اما شما همیشه باید پول کافی برای روز مبادا داشته باشید. نکته اصلی در ثروتمند شدن و جمع‌آوری پول، تلاش و صرفه‌جویی در هزینه‌ها است.

یک روش متفاوت برای پس‌انداز، این است که آن‌ها را مالیات حساب کنید. وقتی مالیات خود را پرداخت می‌کنید، هرگز نمی‌توانید آن مبلغ را پس بگیرید. با پس‌انداز خود به همین روش رفتار کنید. پول را در یک حساب پس‌انداز کنار بگذارید یا آن را به یک حساب کاملاً جداگانه انتقال دهید که به آن دسترسی نداشته باشید. پس‌انداز خود را پولی حساب کنید که هرگز نمی‌توانید آن را پس بگیرید، تا روزی که همه آن را برداشت کنید.

 1. برنامه‌ای داشته باشید و آن را دنبال کنید

احتمال اینکه ناگهان به ثروت نامحدود برسید، بسیار کم است. در هر ثروتی احتمال شانس نیز وجود دارد، اما بیشتر افراد ثروتمند از طریق برنامه‌ریزی دقیق، نظم و انضباط ثروتمند شده‌اند.

برنامه‌ریزی شامل بودجه‌بندی، جدول زمانی و همچنین طرحی است که در هر مرحله از راه موفقیت باید چه کار کنید. هرگز نباید از خودتان راضی شوید و باید تمام تلاش خود را برای ادامه مسیر انجام دهید، داشتن یک برنامه کمک می‌کند که برای کارهای غیرضروری، وقت خود را هدر ندهید. برنامه‌ریزی و دنبال کردن آن، تنها بخشی از مسیر ثروتمند شدن است.

 1. سرمایه‌گذاری کنید

شرط اصلی سرمایه‌گذاری این است که درآمد شما از آنچه که خرج می‌کنید، بیشتر باشد. با این وجود، باید  محل سرمایه‌گذاری خود را عاقلانه انتخاب کنید. مکان‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری وجود دارند، اما انتخاب بهترین و امن‌ترین راه که سودآوری بیشتری نیز داشته باشد، کاری وقت‌گیر و دشوار است.

معمولاً خرید املاک و مستغلات، یک سرمایه‌گذاری خوب اما گران، به شمار می‌آید. سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند هزینه زیادی نیست، اما این سرمایه‌گذاری می‌تواند خطرناک و ناپایدار باشد. در هنگام سرمایه‌گذاری، عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، باید عاقلانه در مورد آن فکر کنید و قبل از تصمیم‌گیری، با کارشناسان یا دوستانی که در زمینه سرمایه‌گذاری تجربه دارند، صحبت کنید.

 1. شروع یک تجارت

اگر مشغول به کاری هستید یا اینکه می‌خواهید رئیس خود باشید، این می‌تواند قدم بزرگی برای درآمدزایی باشد. با این حال، همان‌طور که بسیاری از کارآفرینان گفته‌اند، ایجاد مشاغل شخصی در ابتدا هزینه‌ زیاد و درآمد کمی دارد.

کارآفرین بودن، راهی سریع برای ثروتمند شدن نیست. این یک تغییر مهم و بزرگ در سبک زندگی است که نتایج خاص خودش را دارد. در بسیاری از موارد کاملاً ارزشش را دارد که وقت و هزینه خود را برای ایجاد آن صرف کنید. با این حال، این تصمیمی نیست که به راحتی گرفته شود. برای موفقیت، شما به تعهد، ثبات و کمی شانس نیاز دارید. اگرچه ممکن است مدتی طول بکشد، اما مطمئناً می‌تواند شما را ثروتمند کند.

 1. سپاسگزار باشید

ثروتمند شدن تنها به عوامل بیرونی بستگی ندارد. بسیاری از خصوصیات شخصیتی باعث موفقیت شما می‌شوند. متواضع و سپاسگزار بودن برای پیشرفتی که در هر مرحله از راه انجام داده‌اید، ضروری است. مردم نمی‌خواهند پول خود را به کسی بدهند که قدر آن را نمی‌داند یا با هر موفقیت کوچک، از خود بی خود شود.

 1. صبور باشید

یکی دیگر از خصوصیات مهم شخصیتی، برای موفقیت و ثروتمند بودن، صبر است. هیچ کار بزرگی یک شبه انجام نمی‌شود، شما طی چند روز ثروتمند نخواهید شد. تمام تلاش شما برای جمع‌آوری ثروت ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول بکشد. در روزهای اول ممکن است کمی ناامید باشید، به خصوص وقتی که هر روز ثروتمند جدیدی در خبرها ظاهر می‌شود.

صبر و شکیبایی، نتیجه بسیار ارزشمندی خواهد داشت. این بدان معنی نیست که شما مغرور و از خودراضی شده یا منتظر باشید که همه چی خودبه‌خود اتفاق بیافتد. شما باید ریسک کنید. موفقیت، مسیری طولانی است و ناامید شدن تمام تلاش‌های شما را از بین می‌برد.

 1. اطلاعات خود را افزایش دهید

باید اطلاعات خود را در هر زمینه، به خصوص در زمینه‌ای که می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید، افزایش دهید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید باید از آن سرمایه‌گذاری اطلاعات کافی داشته باشید و از جدیدترین اخبار مطلع باشید. جهل قاتل اصلی هرگونه تلاش برای درآمدزایی است.

این بدان معنی است که باید به طور مداوم اطلاعات خود را فزایش دهید. هر رویداد یا گرایش بزرگ، تهدید یا فرصتی برای شما به حساب می‌آیند. برای کنترل و مدیریت این فرصت‌ها و تهدیدها، باید آگاهی و آموزش خود را در مورد وقایع جاری افزایش دهید.

 1.  بدون ترس ریسک کنید

هیچ ثروتی بدون ریسک به وجود نمی‌آید. شروع یک کسب‌وکار، سرمایه‌گذاری در سهام یا هر راه درآمدزایی دیگر به ریسک نیاز دارد. حتی در فروش مبلمان قدیمی نیز باید ریسک کنید که کدام خریدار و با چه مبلغی می‌تواند آن را بخرد.

برای کسب درآمد، باید فرصتی را به وجود آورید که بتوانید نظرات و ایده‌های شما نتیجه بدهد. بنابراین، مهم است که قبل از تصمیم‌گیری در مورد ارزش آن سرمایه‌گذاری، خوب فکر کنید و نتایج مختلف را بررسی کنید. اگر بدون فکر کردن در مورد آن روش، ریسک کنید، به سرعت پول خود را از دست می‌دهید. برای کسب درآمد، باید ریسک کنید، اما این ریسک باید محاسبه شده باشد.

 1.  بازگشت به جامعه

اگر درآمد خوبی کسب کردید، از هر راهی که خودتان صلاح می‌دانید، این پول را به جامعه نیز تزریق کنید. به این ترتیب بعد از احترام و ارزش قائل شدن برای خودتان، به جامعه نیز احترام و ارزش می‌دهید. در این صورت، وقتی که بدانند شما قصد ندارید پولی را که به شما می‌دهند را برای خودتان پس‌انداز کنید، آن‌ها بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد و انجام این کار به نفع خود و جامعه آن‌ها خواهد بود.

سخن آخر

ثروتمند بودن از نگاه هر فردی متفاوت است. برخی از مردم از یک خانه با اندازه مناسب و یک شغل با درآمد متوسط ​​خوشحال هستند، در حالی که برخی دیگر می‌خواهند میلیونر و میلیاردر شوند. در هر شرایط و جایگاهی که هستید، این ۱۰ مورد مهم، می‌تواند به شما در دستیابی به سطح ثروت مورد نظر شما کمک کند. البته قبل از شروع، حتماً وضعیت مالی خود را بررسی کنید و آماده یک سرمایه‌گذاری بزرگ باشید.

 

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :

  عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

  با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!