0

چگونه صحبت کنم

jafarzade

 

چگونه صحبت کنم؟!

صحبت کردن جزء ابتدایی ترین مهارت هایی است که یک انسان کسب میکند. و ساده ترین راه ایجاد ارتباط انسان ها با یکدیگر است. تقریبا همه انسان ها قادر به صحبت کردن هستند اما تنها عده کمی از آنها مهارت درست چگونه صحبت کردن را میدانند. و میتوانند به واسطه آن زودتر به مقصود خود برسند. قطعا شما هم با انسان هایی برخورد داشته اید که میتوانند با سخنان خود,هرچند کوتاه شما را محسور خود کنند. یا برایتان پیش آمده باشد در موقعیتی مشابه با فرد دیگری باشید. اما بر عکس آن فرد نتوانید به خواسته خود برسید.

برتری این افراد نسبت به شما چیست؟

چگونه دو نفر حرفی مشابه میزنند اما فقط یکی میتواند مفهوم خود را به درستی انتقال دهد؟ صحبت کردن محدود به دانستن کلمات و استفاده آنها به منظور رساندن مفهوم نیست. در اصل یک مهارت است که یادگیری آن کمک شایانی به بهبود عملکرد شما در معاشرت هایتان در اجتماع میکند. با بررسی چند نکته ساده میخواهیم مهارت صحبت کردن خود را بهبود ببخشیم:  

1)قدرت در کلماتتان باشد نه در صدایتان!

صحبت کردن با صدای بلند باعث آزردن مخاطب شما میشود. همیشه سعی کنید بر تن صدای خود تسلط داشته باشید. درست ترین و به حق ترین سخنان وقتی با فریاد بیان شوند ارزش خود را از دست میدهند. و حتی باعث نتیجه گیری عکس نیز میشود. سعی کنید هیچ گاه موقع عصبانیت صحبت نکنید که منجر به فریاد زدن شود. ابتدا آرامش خود را بازیابید سپس شروع به صحبت کنید. صدای بلند شما هیچ گاه نمیتواند حق شما را برآورده کند. اما صحبت کردن منطقی و با آرامش میتواند. اصولا افرادی که مدام خواسته های خود را با فریاد بیان میکنند افرادی غیر منطقی خوانده میشوند. پس قدرت خودتان را در جملاتتان جای دهید نه در صدایتان.

2)هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد!

زیباترین و با ارزش ترین سخنان هم اگر در جای خود گفته نشود ارزش خود را از دست میدهد. تصور کنید اگر در مورد آخرین دستاورد های یک پروژه علمی بزرگ در یک مهدکودک سمیناری برگزار شود چقدر عجیب خواهد بود! درست است که ارزش مطلب آن سمینار بسیار بالاست اما چون در جای درستی بیان نمیشود به کل ارزش خود را از دست میدهد. اگر میخواهید از ساده ترین حرفایتان بیشترین بازخورد و نتیجه را بگیرید به چند نکته توجه کنید: در قدم اول موقعیت خودتان را بشناسید و تمام جوانب را از قبل بررسی کنید. سپس مخاطبتان را بشناسید و بدانید که باید چه شیوه صحبت کردنی را پیش بگیرید تا نتیجه مطلوب حاصل شود. زمان صحبت کردن در تاثیرگزار بودن آن تاثیر به سزایی دارد. به عنوان مثال فرض کنید میخواهید از سرپرست خود یک درخواست کنید. هیچ گاه در زمان اوج شلوغی یا زمانی که مدام در حال صحبت کردن با دیگران است به او مراجعه نکنید. اگر فرد خستگی زیادی داشته باشد به حرفتان توجه نمیکند و میخواهد شما را از سر خود باز کند. پس هیچ گاه در آخر ساعات کاری درخواست های خود را مطرح نکنید. سعی کنید اول مطمئن شوید که درصد زیادی از توجه مخاطبتان به شماست سپس حرف خود را بیان کنید.

3)کوتاه ولی با مفهوم صحبت کنید

طبیعتا افراد با کسانی که زیاد صحبت میکنند و در صحبت هایشان هدف خاصی را دنبال نمیکنند میانه خوبی ندارند. سعی کنید در اکثر مواقع کوتاه صحبت کنید ولی با مفهوم. شاید اصطلاح صحبت کردن آسانسوری به گوشتان خورده باشد که منظور از آن این است. که در مدت زمان خیلی کوتاه به عنوان مثال زمانی که سوار آسانسور هستین یک مفهوم بزرگ را برسانید. مثلا تصور کنید میخواهید در مدت زمانی بسیار کوتاه از طرح خود برای یک سرمایه گذار تعریف کنید. در ای نوع مکالمه هر کدام از کلمات شما با ارزش هستند و باید درست استفاده شوند تا شما بتوانید برای سرمایه گذار ایجاد انگیزه کنید. پس از این به بعد تلاش کنید با سخنان کوتاه یک مفهوم بزرگ برسانید.

4)شمرده صحبت کنید

سعی کنید همیشه کلمات را به درستی بیان کنید و آنها را کامل ادا کنید. درست بیان نشدن کلمات منظور و مفهوم شما را به درستی انتقال نمیدهد. تند صحبت کردن بیش از حد نیز مانع از انتقال منظور شما به درستی میشود. نه آنقدر آهسته صحبت کنید که حوصله سر بر شوید نه آنقدر تند که فرصت شنیده شدن را از خود بگیرید.

5)صحبت های مهم

همیشه در مورد مسائل مهم که نیاز به صحبت های طولانی دارد رو در رو با مخاطبتان صحبت کنید. هیچگاه برای اینگونه مکالمات از پیامرسان استفاده نکنید. زیرا نوشته ها نمیتوانند احساسات و طرز بیان شما را به درستی منتقل کنند در نتیجه امکان رساندن اشتباه منظور یا ایجاد سوتفاهم زیاد میشود.

6)لحن صحبت

بسته به مخاطب گفتگوی شما لحن صحبت کردن شما باید تفاوت داشته باشد. اینکه شما قادر باشید در روابط اجتماعی خود و صحبت کردن با افراد مختلف این تفاوت لحن را قائل شوید. گام بزرگی در پیشرفت ارتباط کلامی خود خواهید داشت. به عنوان مثال شما نمیتوانید با یک فروشنده همانند کارمندان خود صحبت کنید. و تفاوت لحن در این موقعیت ها برای شما احترام به همراه دارد.

7)طرز بیان یک مفهوم به روش های مختلف

شاید این داستان کوتاه را شنیده باشید:مردی نابینا در کنار خیابان مشغول گدایی کردن بود. بر روی تکه ایی کاغذ نوشته شده بود “من نابینا هستن لطفا به من کمک کنید” یک رهگذر جمله دیگری بر روی کاغذ نوشت و مقابل او قرار داد. از آن پس مردم پول بیشتری به او میبخشیدند. روی آن کاغذ نوشته شده بود ” امروز برگریزان پاییز است اما من نمیتوانم آن را ببینم” هر دو نوشته یک مفهوم را میرساند اما نوشته دوم با بیان بهتر منجر به درک حال آن مرد میشد. هر انسانی تا زمانی که لب به سخن گفتن باز نکرده است طرز فکر,سطح سواد,آداب معاشرت,… او پنهان است. وقتی شروع به صحبت کردن میکنید دیگران را با خود آشنا میکنید. از این پس هنگام صحبت کردن سعی کنید نکات ذکر شده را رعایت کنید تا تاثیرگذار تر باشید.

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!