0

هزینه موفقیت

jafarzade

 

هزینه موفقیت

در زمانی که به مدرسه میرفتیم همه ما با چالش علم بهتر است یا ثروت رو به رو شدیم! با وجود اینکه همیشه میدانستسم ثروت لازمه زندگی است. اما باز هم باید برای آن دلیل میاوردیم. در حال حاضر کمتر کسی پیدا میشود که بگوید علم خوب است و ثروت بد! همه ما میدانیم که نمیشود علم را لای نان پیچید و خورد!!! اما اگر از یک دید دیگر به این مقایسه نگاه کنیم.  و بخواهیم جدا از برتری پول به علم این دو را بررسی کنیم. میبینیم که علم به نوعی ثروت محسوب میشود که به جای جیب ما مغز ما را پر میکند. با نگاه منصفانه تر میتوان نتیجه گرفت که درست است با پول میتوان بهترین تجربه ها رو داشت.  اما علم روح ما را تغذیه میکند!!!

امروز در این مقاله سعی میکنیم یاد بگیریم که چطور ثروت داخل جیبمان را به ثروت داخل مغزمان تبدیل کنیم!

هر کدام از ما زمانی که وارد دانشگاه شدیم تصمیم داشتیم بعد از گذراندن دوره کارشناسی کاری عالی با حقوقی بالا پیدا کنیم. تا بتوانیم از آن پس یک زندگی با رفاه داشته باشیم و همه کارهای نکرده را بکنیم! اما خب در واقعیت چنین چیزی در انتظار ما نبود.  و بعد از گذراندن دوره دانشگاه هیچ جایی حاضر نبود شغلی رویایی با حقوقی باور نکردنی در اختیار ما قرار دهد.

بحثی که ما داریم تفاوت میان دو دسته افراد است:

دسته اول کسانی که درس نخوانده شروع به کار میکنند. و یا در زمان تحصیل مشغول به کار میشوند. و دسته دوم کسانی که فقط به تحصیل می پردازند. و پس از اتمام آن میخواهند وارد بازار کار شوند. اصولا افرادی که از سنین پایین تر وارد بازار کار می شوند. در آینده شغلی خود نیز افراد موفق تری هستند. این افراد تجربه هایی به دست می آورند که پس از اتمام تحصیل مکمل خوبی برای آنها می شود. تا بتوانند به راحتی شغل مورد نظر خود را بیابند و یا آن را ایجاد کنند. افرادی که در دسته دوم قرار می گیرند پس از اتمام تحصیل نمیتوانند بپذیرند که شغلی پایین داشته باشند. و یا به اصطلاح از خاکی شروع کنند و پیشرفت کنند. همین بالا رفتن سطح توقع باعث کند شدن روند پیشرفت آنها خواهد شد. و آنها دقیقا همان افرادی هستند که از مدام میگویند کار نیست! اما حال میخواهیم راجع به تفاوت هایی صحبت کنیم که در بین افراد دسته اول وجود دارد! اول یک سوال مطرح میکنم: اگر شما شغلی خوب با درآمدی راضی کننده داشته باشید. آیا باز هم به دنبال کسب علم می روید؟؟  اکثر افراد وقتی وارد شغلی میشوند دست از کسب دانش میکشند. و حتی در زمینه کاری خودشان هم به دنبال بالا بردن اطلاعاتشان نیستند! کار برای این افراد به منزله باتلاقی میشود. که در آن فرو میروند و هیچ تلاشی برای بیرون آمدن از آن نمیکنند. در مقابل این افراد کسانی هستند که زمانی که وقتی مشغول کاری میشوند. دست از کسب علم و بالا بردن اطلاعاتشان نمیکشند.

“این افراد متخصصان آینده را می سازند”

اینگونه افراد معمولا به شغل خود به عنوان فرصتی برای پیشرفت نگاه می کنند. و زمانی که مشغول کار در سمتی میشوند. سعی میکنند علم خودشان را در این باره بالا ببرند و در آن متخصص شوند. در ادامه آنها تلاش می کنند تا سطح خودشان را ارتقا دهند. تا بتوانند کاری بهتر با حقوقی بالاتر داشته باشند. سعی کنید همیشه به شغلتان از دیدگاه اینگونه افراد نگاه کنید! زمانی که مشغول تحصیل هستید. به دنبال یادگیری تخصصی در زمینه مورد علاقه خودتان باشید و در آن حرفه ایی شوید. و زمانی که مشغول کار شدید. به دنبال ارتقا سطح علمتان باشید تا بتوانید هر روز پیشرفت کنید. همیشه بخشی از جیبتان را در اختیار مغزتان قرار دهید.

درآمدتان را تقسیم بندی کنید و یک سهم مخصوص یادگیری را کنار بگذارید!

بسته به مقدار درآمدتان آن را کم و زیاد کنید. اما همیشه مقداری برای خرید کتاب ، یک بسته آموزشی و یا شرکت در یک کلاس و کارگاه را کنار بگذارید. تا بتوانید به وسیله آن درآمد خودتان را افزایش دهید. هرچه علم بیشتری داشته باشید کار بهتری داری پیدا میکنید. و زمینه پیشرفت را برای خودتان هموار تر میکنید. هیچ گاه از یادگیری دست نکشید! در هر جایگاهی که باشید با دریای بیکرانی از اطلاعات رو به رو هستید. که کشف هر قسمت از آن میتواند برای شما دری بگشاید. و از شما انسان کامل تری بسازد. پس همیشه بدانید که باید در هر موقعیتی بخشی از ثروت در راه علم خرج شود. تا هم ثروت شما بیشتر شود و هم بتوانید انسان مفید تری باشید.

از کوچکترین قدم شروع کنید و بخشی از درآمدتان را صرف خرید کتاب کنید. و پس از مطالعه آنها تصمیم بگیرید که آیا چیزی به شما اضافه شده است. و ارزش خرج کردن پول را دارد یا نه!

انتخاب با شماست اما دوست من در نظر داشته باش. که هیچ کدام از این دو به تنهایی حس رضایت را در شما ایجاد نمیکند. ثروت بی فکر شما را به بی راهه میبرد و علم بدون ثروت امید زندگی و پیشرفت را از شما میگیرد. پس علم را در راه بدست آوردن ثروت و ثروت را در راه بدست آوردن علم هزینه  کن.

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!