0

هر هنر،یک کسب و کار!

jafarzade

 

هر هنر،یک کسب و کار!

در این مقاله ما سعی داریم نشان دهیم که کارآفرین یک انسان خارق العاده و یا عجیب نیست. و هر انسانی با هر هنری میتواند کسب و کار خود را راه اندازی کرده و در آن موفق شود. افراد کارآفرین معمولا افراد با سواد و دارای سوابق خوب کاری هستند. که از یک سطح پایین شروع به کار کرده اند و به موفقیت رسیده اند. و یا افرادی که استعداد خاصی داشتند و شجاعت ایجاد کسب و کار خودشون مطابق با سلیقه خود راه اندازی کردند.

اما این تمام ماجرا نیست!

خیلی از کارآفرینان کسانی بودند که نه سواد آنچنانی داشتند. و نه سابقه کاری درخشانی که بتواند به آنها مسیری نشان دهد که کسب و کار خودشان را راه اندازی کنند. در این مقاله چند نمونه از کارهایی که میتوانید آنها را تبدیل به کسب و کار خود کنید و در آن موفق باشید را به عنوان مثال با هم مرور میکنیم. به عنوان مثال اگر شما فردی هستید که به طور ذاتی استعداد هنری دارید. و علاقه زیادی به نقاشی دارید و برای خودتان کارهای زیادی کشیده اید اما به دیگران نشان نمیدهید. تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که این علاقه شما میتواند به یک کسب و کار موفق شود؟ شما میتوانید با استفاده از کاری که به آن عشق میورزید کسب و کاری را ایجاد کنید که نه تنها خودتان در آن احساس با ارزش بودن میکنید. بلکه میتوانید به وسیله آن راه را برای افراد دیگری که علاقه مشابهی مثل شما دارند هموار کنید.  مثلا برای شروع کار میتوانید از گالری های اشتراکی برای نمایش کارتان استفاده کنید و مخاطب خودتان را پیدا کنید. شما حتی میتوانید در شبکه های اجتماعی عکس کارهای خودتان را به اشتراک بگذارید. و در مورد آن توضیح دهید تا هم سلیقه های سبک خودتان را پیدا کنید. حتی میتوانید گروهی از افراد هم فکر خودتان را پیدا کنید. و به کمک آنها یک آموزشگاه راه اندازی کنید تا بتوانید کار خودتان را گسترش دهید. اگر هنر خودتان را ناچیز بدانید و از نشان دادن آن بترسید ایده شما تا ابد گوشه ایی نمیماند. و خاک نمیخورد بلکه فردی پیدا میشود و آن را به زودی اجرا میکند!

پس چرا آن یک نفر شما نباشید؟

حال یک مورد دیگر را برایتان توضیح میدهم. فردی را تصور کنید که عاشق آشپزی کردن با مواد اولیه درجه یک و با کیفیت است! این فرد چگونه میتواند فقط با این علاقه یک کسب و کار راه اندازی کند؟ میتواند یک مغازه فروش مواد اولیه نیمه آماده با کیفیت افتتاح کند که خب نیاز به یک سرمایه اولیه دارد. اما خب یک راه بهتر وجود دارد که میتواند به وسیله آن هم کسب و کار خاص خودش را ایجاد کند. هم به افرادی کمک کند که نیاز مالی دارند. به این صورت که به خانم هایی که در خانه کار میکنند. و سرپرست خانوار هستند سفارش محصول با استاندارد های خاص خودش بدهد. و به آنها تضمین دهد که میتواند این محصولات را به فروش برساند.  با این کار بدون نیاز به سرمایه اولیه و با کمک گرفتن. و کمک متقابل گرفتن از گروهی از افراد میتواند کسب و کار خودش را ایجاد کند و به سود دهی برسد.

اینها نمونه کوچکی از کارهایی است که میتوان با ساده ترین امکانات انجام داد.

استارت آپ مامان پز یک نمونه از این قبیل کسب و کارهاست که با یک ایده جالب برای اشتغال زایی بانوان خانه دار شروع به کار کرد. به این صورت که هر خانم در حساب خود اعلام می کرد من امروز به اندازه 10  نفر قرمزه سبزی آماده دارم. و مامان پز اون غذا را برای آنها میفروشد. به همین سادگی! یک ایده عالی با کارمندانی که خانه خودشان را به عنوان دفتر کار استفاده میکنند. دنیای امروز در عین پیچیدگی گاهی نمیتواند ساده ترین نیاز های انسان ها را برطرف کند. و  شما میتوانید با برطرف کردن ساده ترین نیاز انسان ها اقدام کنید و یک کسب و کار موفق را اندازی کنید. اگر میخواهید از شرایظ شکایت کنید و بگویید اگر در جای دیگری از دنیا زندگی میکردید به راحتی میتوانستید به سادگی فردی موفق شوید. و همه شرایط برایتان فراهم بود سخت در اشتباهید! شاید اینکه ما هنوز در مسیر پیشرفت هستیم. و به پای جهان اول نرسیده ایم بهترین فرصت برای اجرای ایده هایی است که هنوز اجرا نشده است. یعنی ما یک الگو مثل جهان اول داریم ومیتوانیم به راحتی از آنها ایده بگیریم. و برای پیشرفت خودمان استفاده کنیم پس همین الان شروع به تحقیق کنید و کسب و کار خودتان را بسازید.

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!