0

هدفگذاری را با این پنج باور ، به شکست تبدیل کنید!

jafarzade

 

هدفگذاری را با این پنج باور ، به شکست تبدیل کنید!

پنج باوری که نمی گذارد شما به موفقیت برسید! من چند سال گذشته را صرف این کردم که بفهمم چگونه افراد موفق به اهدافشان می رسند؟ هرگاه به اهدافمان فکر می کنیم ، می بینیم که راه درازی در پیش داریم. چگونه می توانیم بین اهدافمان و زندگیمان ، تعادل و هماهنگی برقرار کنیم؟ گاهی اوقات کارهایی که انجام می دهیم بسیار بزرگ چشمگیر هستند ولی مارا به اهدافمان نمی رسانند. من هم اکنون می خواهم درباره پنج باوری که شما را به رویاهایتان نمی رساند صحبت کنم:

دشمن  اول هدفگذاری:

اینکه شما فکر کنید موفقیت یک شبه بدست می آید. شما زمانی که زاکر برگ را دیدید چه فکر کردید؟ یا اینکه ، یک برنامه نویس کامپیوتری ، برنامه ای را نوشت و آن را خیلی سریع به قیمت بسیار بالایی فروخت! من یقین دارم این ، همه داستان نیست. اگر بروید و بیشتر تحقیق کنید، می بینید، زاکر برگ ، سالها بر روی پروژه اش کار کرده و آموزش دیده. یا آن برنامه نویس کامپیوتری، بیست تا برنامه دیگر نوشته که شکست خورده است و حتی در آن موضوع، فوق لیسانس و دکترا گرفته است. او برای بیست سال بر روی این موضوع کار کرده است. مردم فکر می کنند موفقیت آنان، یک شبه بوده است. من نویسنده کتابهای موفقیت و قانون جذب و ثروت هستم و دوکتابم اکنون در بازار است. همچنین مدیر سایت گروه تحقیقاتی حکمت آموز و گروه تحقیقاتی جعفرزاده هستم. مردم شاید فکر کنند این یک موفقیت یک شبه است. اما این به این دلیل اتفاق افتاد که برای مدت هجده سال قبل از آن، نوشتن و تحقیق در مورد موفقیت را جدی گرفته بودم. موفقیت یک شبه ، نتیجه همه آنچیزی که شما در زندگی انجام داده اید و انجام می دهید هست. همه آنچیزی که تا الان انجام داده اید.

دشمن  دوم هدفگذاری:

این باور که پاسخ سوالهایتان را در خارج از خودتان جستجو می کنید. همه اطرافیان ما می خواهند به ما کمک کنند که چه راهی را انتخاب کنیم. همه دارای نظراتی در مورد این که چه راهی را انتخاب کنیم هستند آنها می گویند : از این راه برو ، یا این کار را انجام بده! اما شما زمانی که قدم در راهی می گذاری، باز هم راه دیگری هست که تو باید آنرا انتخاب کنی. خودت باید تصمیم بگیری و دیگران نمی توانند پاسخ کاملی برای زندگی تو داشته باشند. اگر خودت تصمیم نگیری ، سرت به دیوار خواهد خورد چون این راهها ، بی نهایت هستند.

دشمن  سوم هدفگذاری:

در زمانی که می دانی رشدت تضمین شده است ، تصمیم به استقرار و ساکن شدن داشته باشی. بنابراین زمانی که کارها خوب پیش می رود، یک تیم و گروه برای خودت درست کنی و بازدهی تیم خودت را افزایش دهی. چون زمان آن فرارسیده که ساکن شوی. زمانی که فکر می کنی همه چیز عالی است، می توانی کارهایی انجام دهی که همه چیز عالی تر شود. زمانی که کتاب اولم چاپ شد، من می توانستم کاری کنم که فروش کتابم به میلیونها عدد برسد. شاید به همین علت است که تصمیم گرفتم سایت هایم را راه بیاندازم من حتی می توانم قله های بسیار بالاتری را از همین حالا ببینم [

دشمن چهارم هدفگذاری:

این نکته بسیار مهم است که مسئولیت اشتباهاتمان را بپذیریم. افراد ناموفق این باور را دارند که ” اشتباه از شخص دیگری است. افراد بسیاری در مشاوره هایی که به آنها داده ام ، می گویند که: من ایده های خوبی داشتم اما سرمایه کافی را نداشتم و یا ، من کسی را نداشتم تا از من حمایت کند. یا من این محصول عالی را ساختم اما بازار خراب است و وضعیت اقتصادی جامعه ، نابسامان است. یا فروش خوب نیست ، یااینکه خانواده من ، خیلی سطح پایین هستند. اگر رویایی داری، این وظیفه توست که آنها را با پیدا کردن استعدادهایت به واقعیت تبدیل کنی. شاید پیدا کردن استعدادهایت مشکل باشد. ممکن است شرایط برایت ، بد باشد. اگر نتوانی محصولت را بفروشی، اگر نتوانی درآمدت را بیشتر کنی، مسلما اشتباه از توست. تو نیاز داری به رویاهایت برگردی. اگر نتوانی به رویاهایت برسی، این مشکل توست نه شخص دیگر. چون تو مسئول رویاها و رسیدن به اهدافت هستی ، نه شخص دیگری.

دشمن  آخر هدفگذاری:

ممکن است باور داشته باشی که خود رویاها مهم هستند و چیز دیگری مهم نیست. زندگی درباره سفر به سوی اهداف است نه فقط رسیدن به اهداف شما باید از مسیر رسیدن به اهدافتان لذت ببرید!. افراد فکر می کنند که هرگاه به یکی از رویاهایشان رسیدند، آنگاه شاد می شوند و جشن می گیرند. اما رسیدن به یک هدف، رویایی زودگذر است ولی زندگی ، زودگذر نیست. تنها راهی که تو را به رویاهایت می رساند شادی و لذتی است که تو، در هر قدم از مسیر رویایت داری. سفر تو با گامهای تو ساخته شده ، بعضی از این گامها ممکن است درست باشند و در بعضی جاها لغزش داشته باشی! اگر گامی را درست برداشتی جشن بگیر و منتظر رسیدن به آخر راه نمان و اگر قدمت را اشتباه برداشتی، مسیر درست را انتخاب کن و از آن ، چیزی بیاموز. اگر هر گام اشتباه تو تبدیل به درس شود و با هرگام درست ، جشن بگیری، مطمئنا از سفرت لذت خواهی برد. این پنج نکته را ، باور کن اگر انجام دهی تمامی رویاها و اهدافت را برباد داده ای. شاد و سلامت و ثروتمند باشید

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!