0

نقطه صفر در کسب و کار

jafarzade

 

نقطه صفر در کسب و کار

شروع کسب و کار شخصی خودمان و رساندن آن به نقطه سود دهی عالی آرزویی است که همه ما در ذهن خودمان میپرورانیم. اما فقط تعداد اندکی از افراد قادر به انجام آن هستند! زیرا شروع از صفر و رساندن به صد کاریست که هرکسی در باور خود توانایی انجام آن را نمیبیند. اکثر ما دوست داریم لقمه ایی آماده و بدون مشکل در اختیارمان قرار بگیرد و ما آن را مدیریت کنیم! در اصل همه ما یک مدیر درون داریم که میخواهد پشت میز مدیریت بنشیند. و امور را مدیریت کند و مشکلات را هم در نظر نمیگیرد. شروع از نقطه صفر و ایجاد یک کسب و کار ساده نیست. و نیاز به صبر و تلاش فراوان دارد اما مشکل ترین بخش آن همین نقطه صفر شروع است. زمانی که شما یک بذر را در خاک میکارید تا زمانی که اولین جوانه را میبینید زمانی میگذرد که شما نمیدانید چه بر سر آن بذر می آید. و در چه وضعیتی است اما مجبورید هر روز به آن رسیدگی کنید تا بتوانید اولین جوانه آن را مشاهده کنید. و پس از آن با چشم خود میتوانید شاهد رشد آن باشید پس رسیدگی به آن برای شما لذت بخش میشود. و با اشتیاق بیشتری به آن گیاه رسیدگی میکنید. شروع یک کسب و کار از نقطه صفر نیست دقیقا مانند همان بذر میماند. یعنی شما باید تا مدت ها بدون دیدن نتیجه با چشمانتان به آن رسیدگی کنید. و برای پیش برد آن تلاش کنید تا زمانی که اولین نتیجه را از کار خود ببینید. حال باید این نکته را در نظر گرفت که شروع کار از نقطه صفر برای هر فردی نسبت به شرایط متفاوت است. و هر کسی به گونه ایی باید از این نقطه عبور کند.

چند نمونه از عبور از نقطه صفر را در ادامه با هم بررسی میکنیم:

1) فردی که سواد کافی و رفاه مالی به اندازه کافی دارد ولی تجربه کافی ندارد.

تصور کنید این فرد نمیخواهد کارمند باشد و میخواهد از ابتدا کسب و کار خودش را راه اندازی کند. بهترین گزینه برای این فرد راه اندازی کسب و کار خود به صورت اینترنتی است تا بتواند. برای معرفی خود و جذب سرمایه بیشتر از آن استفاده کند. این فرد میتواند به سادگی با کار در اینترنت بستری را برای حضور فیزیکی خود در بازار ایجاد کند. حال تصور کنید این فرد بدون تجربه و با مقدار سرمایه کم بخواهد در بازار رقابت کند. اگر شجاعت شروع آن را پیدا کند به دلیل تجربه کم به سادگی شکست میخورد. و به نقطه اول خود بازمیگردد پس بهترین گزینه برای این فرد استفاده از بستر اینترنت برای عبور از نقطه صفر است.

2)فردی که یک ایده فوق العاده دارد اما سرمایه و امکانات ندارد.

تصور کنید این فرد حتی یک لپ تاب برای شروع کار خود ندارد و هیچ سرمایه ایی برای شروع کار در اختیارش نیست. اما یک ایده با ارزش دارد که میتواند با استفاده از آن موفق شود. گذر از نقطه صفر برای اینگونه افراد با همکاری با یک گروه دیگر مسیر میشود. در این موارد معمولا افراد به دلیل نداشتن امکانات تلاشی برای ادامه نمیکنند و منتظر معجزه میمانند. اگر شما فردی با چنین شرایطی هستید خوب است این را  بدانید که حتما نیاز نیست یک کسب و کار را خلق کنید! بلکه میتوانید به یک کسب و کاری که از پیش خلق شده کمک کنید تا پیشرفت کند! در واقع شما از ایده خودتان به عنوان سرمایه استفاده میکنید و آن را با صاحب یک کسب و کار به اشتراک میگذارید. با این روش شما هم ایده خودتان را عملی کرده اید و هم جزئی از یک کسب و کار میشوید. و به این صورت شما یک بستر اولیه را رشد میدهید. و در کنار رشد آن میتوانید خودتان هم رشد کنید و کسب و کار خصوصی خود را راه اندازی کنید.

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!