0

میخواهم بازنشسته‌ای ثروتمند باشم

jafarzade

 

میخواهم بازنشسته‌ای ثروتمند باشم

آیا احساس خوبی نیست که بدانید حتی زمانی که مشغول به کار نیستید (بازنشسته هستید). و یا  فعالیت کمی دارید، از همان استاندارد و راحتی زندگی برخوردار هستید. که سابق بر این میتوانید در اوج کاری و فعالیت خود داشته باشید. این امر به چیزی بیش از یک تفکر آرزومندانه نیاز ندارد. باور کنید اگر تصمیم بگیرید. از این لحظه به بعد در این مورد اقدام کنید و به طور منظم در جهت دستیابی به هدف خود فعالیت کنید. می توانید مانند یک فرد ثروتمند بازنشسته شوید. تفاوت چندانی بین چند نفر که غنی و ثروتمند هستند. از یک طرف و از طرف دیگر، بسیاری از افرادی که با مقدار محدودی سرمایه اولیه (اغلب پس انداز، پاداش بازنشستگی و غیره) بازنشسته می شوند، وجود ندارد. به شدت باید تأکید کرد که اتفاقات خوب به طور تصادفی رخ نمیدهند. بنابراین، نیاز به یک برنامه ریزی و اجرای منظم برای حفظ زندگی راحت و بدون نگرانی درمورد پول و یا نیاز به کاهش هزینه ها وجود دارد.

چطور میتوان به عنوان یک فرد ثروتمند بازنشسته شد؟

در اینجا میخواهم به چند مرحله ساده اما مؤثر برای این کار اشاره کنم که شاید بتوان گفت حاصل تجربه معدودی از بازنشستگان ثروتمند است.

– شماره یک: برنامه ریزی، برنامه ریزی و برنامه ریزی

ممکن است تعجب کنید که چرا کلمه برنامه ریزی را تکرار می کنم. پاسخ اینجاست که در این مورد لازم است برای موارد زیر برنامه ریزی کنید: ۱. برنامه ریزی برای صرفه جویی ۲. برنامه ریزی برای سرمایه گذاری ۳. برنامه ریزی برای کسب یک درآمد منظم از طریق سرمایه گذاری ۴. برنامه ریزی برای ایجاد یک بازنشستگی غنی و ثروتمند، به جای اینکه فقط بتوانیم زندگی را مدیریت کنیم. اولا برای دستیابی به موارد فوق، یک روش برنامه ریزی مبتنی بر هدف، مورد نیاز است. که با کمک گروه تحقیقاتی حکمت آموز به این مهم دست خواهید یافت. دوما اینکه باید برنامه ریزی کنید که موارد زیر را در ذهن خود داشته باشید:

الف )طول عمر بیشتر پس از بازنشستگی

با وجود امکانات بهداشتی و پزشکی بهتر و نوآوری های تکنولوژیکی، میانگین امید به زندگی، بویژه در کشورهای در حال توسعه، به شکل چشمگیری افزایش می یابد. به عنوان مثال، امید به زندگی در هندوستان به طور چشمگیری افزایش یافته است. در حال حاضر، میانگین امید به زندگی در زنان، در حدود ۷۰ سال است و از  ۶۷ سال تجاوز کرده است. به عبارت ساده تر، باید برنامه ای برای تعداد بیشتری از سال های پس از بازنشستگی بدون برنامه منظم تهیه نمود. همچنین، این موضوع به معنای داشتن پول کافی در بانک و به اندازه کافی ثروتمند بودن برای مراقبت از سالخوردگان بیمار می باشد.

ب )هزینه های غیر منتظره

زندگی هرگز یک خط مستقیم نیست که بتوان در آن هر رویدادی را پیش بینی نمود. هزینه‌های عمده ای مانند هزینه های بهداشتی و پزشکی، آموزش کودکان و سایر هزینه های ناخواسته یا برنامه ریزی نشده. می توانند غیر قابل پیش بینی باشند. بنابراین باید مقداری بیشتر و بالاتر از بودجه عادی. حداقل به میزان ۲۰ تا ۳۰ درصد بیش از حداقل بودجه، فراهم نمود.

شماره دو: پس انداز پول به طور منظم

پس انداز پول، بسیار ساده تر از آن است که فکر می کنید! به عبارت ساده، پس انداز کردن، هزینه نمودن مبلغی کمتر از آنچه است که کسب می کنید. بسیاری از برنامه ریزان مالی و مشاوران سرمایه گذاری درصد مشخصی را پیشنهاد می کنند. که شما باید هر ماه از حقوق و یا درآمد خود پس انداز کنید. اما احتمال دارد انجام این امر دقیقاً همانطور که تجویز شده است، امکان پذیر نباشد. زیرا درآمد،نیازها، مسئولیت ها و شیوه زندگی هر شخص، منحصر به خود او میباشد. و نمی توان آن را به دیگران تعمیم داد. برخی از قوانین طلایی در ارتباط با صرفه جویی در پول برای ایجاد دوران بازنشستگی ثروتمند و لذت بخش، به شرح زیر می باشد :

الف )در اوایل کار خود شروع به پس انداز نمایید.

در حالت ایده آل، باید از ابتدای اولین کار خود شروع به پس انداز کنید. در برابر وسوسه برای خرید همه چیزهایی که در تمام این سالها می بینید، مقاومت نمایید. آهسته حرکت کنید، تحریک نشوید و خریدهای خود را برنامه ریزی کنید. مزایای شروع به پس انداز نمودن در اوایل شروع به کار شما این است که در مقایسه با فردی که شروع به پس انداز دیر هنگام میکند. می توانید در هنگام بازنشستگی پس انداز بیشتری داشته باشید. البته، این امر ممکن است به معنی فدا کردن برخی از راحتی ها در زندگی نیز باشد. تصور کنیم شما فردی ۳۰ ساله هستید و به تازگی وارد بازار کار شده‌اید و اخیرا خود را بیمه کرده‌اید. یعنی در ۳۰ سال آینده یا همان سن ۶۰ سالگی بازنشسته خواهید شد. حالا تصمیم دارید مبلغ ۳۰ درصد از درآمد ماهیانه خود را در حسابی روزشمار نزد یکی از بانکهای کشور پس انداز کنید. اگر فرض کنیم ۳۰ درصد از درآمد شما مبلغی معادل ۵۰۰ هزار تومان شود. و این مبلغ در ۳۰ سال آینده بصورت مستمر به حساب بانکی شما واریز میشود. این مبلغ چیزی معادل ۱۸۰ میلیون تومان میشود که اگر سود روزشمار آن را نیز محاسبه کنیم عددی بسیار بزرگتر خواهد شد. حالا تصور کنید هر ماه مبلغ بیشتری به حساب خود وارید کنید. قطعا سود و اصل پول شما بیشتر و بیشتر خواهد شد. با این وجود در زمان بازنشستگی میتوانید میلیونر و ثروتمند باشید.

ب)اگر دیر شروع کردید، به فکر جبران نمودن زمان از دست رفته خود باشید

شاید به دلایلی، نتوانید پس انداز خود را در ۳۰ سالگی و یا حتی ۳۵ سالگی شروع کنید؛ تسلیم نشوید. شما می توانید هر ماه مبلغ بیشتری را برای صندوق بازنشستگی خود کنار بگذارید تا در هنگام بازنشستگی سرمایه بیشتری بدست آورید. البته، این امر به معنای ایجاد بک برنامه بودجه و پیروی از آن به صورت جدی می باشد. در واقع هر وقت درآمد غیر منتظره ای کسب می کنید، ولخرجی نکنید. به جای این کار آن را به مبلغ پس انداز بازنشستگی خود اضافه نمایید.

شماره سه: کسب پول اضافی

اجازه بدهید به یک معادله ساده ریاضی به شکل درآمد – هزینه = پس انداز، بپردازیم. در این معادله یک پیام واضح وجود دارد. صرفه جویی در هزینه، تنها راه حل برای افزایش پس انداز شما نیست. این موضوع بدین معنی است که باید به دنبال راه‌هایی برای افزایش درآمد خود باشید و یک شخص ثروتمند شوید. فقط خودتان را به یک شغل و یا تنها یک درآمد وصل نکنید. شما باید ظرفیت درآمدتان را به حداکثر برسانید و درآمد بیشتری کسب کنید تا ثروتمند شوید. فرآیند بدست آوردن ثروت را به تاخیر نیندازید، در طول زندگی خود، تا سر حد امکان هر چه زودتر به پول برسید. در صورتی که نمی توانید با شایستگی های موجود خود، یک فرصت شغلی برای کسب درآمد پیدا کنید. مهارتهایی را به دست آورید که این امکان را برایتان بوجود بیاورد. مهارت‌هایی مانند بازاریابی آنلاین، طراحی وبسایت، و آموزش آنلاین بدست آورید. که بتوانید با استفاده از شرایط راحت در منزل و بعد از چند ساعت، نیز این فعالیت ها را انجام دهید.

۴. کاری با دستمزد بالاتر پیدا کنید

فرض کنید که از شغل فعلی خود ناراضی هستید یا فکر می کنید که ظرفیت شما برای کسب درآمد، بیشتر است. آنگاه یک مهارت دیگر کسب کنید و یا با دریافت آموزش اضافی مهارت خود در حرفه فعلی را بیشتر نمایید. پس از دریافت مدرک، مهارت و یا شایستگی شغلی بیشتر، می توانید برای تغییر محل کار یا تغییر شغل خود به جایی بروید که حقوق بهتری دریافت میکنید. با این روشها میتوانید ورودی مالی خود را افزایش داده و سپس به باقی تکنیک ها برسید. به یاد داشته باشید. که صرف نظر از اینکه چه گزینه ای را انتخاب می کنید. به دنبال خرید چیزهای بسیار فانتزی و یا گران قیمت نباشید که شما را وارد دام بدهی بنماید.

۵. عاقلانه سرمایه گذاری نمایید

اگر انسانی با پشتکار بسیار زیاد هستید و فعالیت روزانه بسیار زیادی دارید. و میخواهید سریعتر به نتیجه برسید حتما به پیشنهاداتی که در ادامه میخواهم ارائه کنم با دقت فکر کنید.

الف) سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

قانون کلی این است که همه چیز به استثنای زمین را می توان در یک کارخانه تولید کرد. با گذشت هر روز، تقاضا برای خرید زمین افزایش می یابد. در حالی که عرضه آن محدود می باشد و یا با رکود مواجه است. بنابراین، در طی یک دوره زمانی، قیمت هر قطعه زمین افزایش می یابد و به همین ترتیب، هزینه های املاک و مستغلات و یا زمین نیز افزایش می یابد. به عبارت دیگر، قیمتی که ممکن است برای خرید ملک بپردازید. پس از ده سال، بیست سال، یا سی سال چندین برابر افزایش خواهد داشت. این نمودار قیمت همیشه به سمت بالا حرکت می کند. اما ممکن است تغییرات فصلی ناشی از عوامل بسیاری مانند شرایط اقتصادی، سیاسی، و زیربنایی مرتبط با آن وجود داشته باشد. همچنین، این قیمت ها به برخی از چرخه های منظم رونق و رکود اقتصادی مرتبط می باشند. اینها چرخه هایی هستند که باید به خوبی درکشان کنید. دوره رکود اقتصادی، یعنی زمانی را که می توانید یک خانه یا دفتر یا یک قطعه زمین ارزان خریداری کنید، تشخیص دهید. به لحاظ منطقی، باید در اولین ملک خود زندگی کنید (مگر اینکه در شهر دیگری باشید یا در محل اقامت فراهم شده توسط کارفرمایان خود زندگی کنید) و املاک بعدی باید اجاره داده شوند. این گزینه باید به طور منظم به شما درآمد اضافی بدهد و همچنین با توجه به سرمایه گذاری که انجام داده اید. به شما این امکان را بدهد که مانند یک ثروتمند بازنشسته شوید.

ب) مجموعه های سرمایه گذاری خود را به طور مداوم تغییر دهید

هنگامی که جوان هستید، درآمد شما معمولاً افزایش می یابد و خطر پیروی از آرزوها نیز بیشتر است. اما همانطور که مسن تر می شوید به سن بازنشستگی نزدیک می شوید، اشتیاق برای انجام ریسک ندارید و همچنین قادر به انجام سرمایه گذاری های همراه با ریسک در مجموعه سرمایه گذاری خود نیستید. علاوه بر این، به نمونه کارهای سرمایه گذاری خود نگاه کنید. به همان میزان که سن شما افزایش می یابد. سهم اوراق بهادار ثابت و یا اوراق قرضه را به جای انجام سرمایه گذاری در سهام مشارکتی، افزایش دهید. همچنین افق سرمایه گذاری شما در مقایسه با ۱۰ یا ۱۵ سال قبل، باید کمتر باشد. مهم است که در دارایی های مناسب فعلی و طرحریزی شده  سرمایه گذاری کنید. تخصیص دارایی مناسب مهم است، زیرا هر دارایی یک مشخصه بازده همراه با ریسک متفاوتی دارد.

پ) مجموعه سرمایه گذاری خود را متنوع کنید

به غیر از تخصیص دارایی، عاقلانه‌ترین کار این است. که در مجموعه ای از ابزارهای مالی و خارج از ابزارهای مالی نیز سرمایه گذاری کنید. برای به حداکثر رساندن بازده و گسترش ریسک ها، ایجاد تنوع ضروری می باشد. باید به خاطر داشت که تنها راه از بین بردن تورم، داشتن ترکیب مناسبی از سرمایه گذاری است. که می تواند سود خوبی را در بلند مدت ارائه نماید.

ت) از سرمایه گذاری های خود مطلع باشید

یک دفترچه یا گزارش از تمام سرمایه گذاری های خود ایجاد کنید. به صورت دوره ای تعیین و ارزیابی نمایید که هر سرمایه گذاری چگونه عمل می کند. در مورد شاخص های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و مالی خود که  ممکن است به طور مستقیم و یا غیر مستقیم بر سرمایه گذاری شما تأثیر بگذارند. به طور مداوم آگاهی بررسی کنید. سپس  در صورتی که متوجه شدید یک سرمایه گذاری خاص به خوبی عمل نکرده است. قبل از اینکه خیلی دیر شود. به سمت مورد بهتری تغییر سرمایه گذاری بدهید.

ث) تمام سرمایه خود را صرف یک کار واحد نکنید

البته، شما یک سرمایه گذار بی تجربه نیستید. اما گاهی اوقات، یک برنامه سر در گم و یا مشاور سرمایه گذاری چرب زبان، و یا عادت به تعویق انداختن. ممکن است شما را در چنین موقعیتی قرار دهد. بنابراین اجازه دهید این کار به عنوان یک یادآور عمل کند. و یا به جای یک سرمایه گذار هوشمند باشد! به طور کامل در مورد گزینه های سرمایه گذاری موجود و ابزار مالی، تحقیق نمایید. سرمایه‌گذاری عاقلانه در زمان مناسب و بررسی و تحلیل نتایج میتواند. شما را به عنوان یک فرد ثروتمند بازنشسته کند. لطفا به این چند نکته نیز دقت داشته باشید که: ۱. همیشه سلامتی جسمی و ذهنی خود را به خوبی حفظ کنید و سعی کنید در شرایط خوبی زندگی کنید. ۲. مدیریت استراتژیک را بیاموزید. و برای زمانهایی که اتفاقاتی خارج از برنامه شما رخ میدهند نیز آمادگی داشته باشید و عکس العملی مناسب از خود نشان دهید. ۳. تبدیل شدن به یک فرد ثروتمند و ثروتمند باقی ماندن یک سرگرمی نیست، بلکه یک ضرورت است. اگر پس از بازنشستگی ثروتمند نباشید، هیچ کس به شما احترام نخواهد گذاشت. مهمانی به خانه شما نخواهد آمد، دوست یا فامیل از شما حال و احوالی نخواهد پرسید. و از همه بدتر محتاج دیگران خواهید شد و روزگار بسیار سختی خواهید داشت. لطفا مراقب همه این موارد باشید تا به خوبی در مسیر خود بمانید و زمان بازنشستگی بسیار لذت بخشی را سپری کنید. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر و دریافت روش های تجربی و کارآمد دیگر میتوانید با گروه تحقیقاتی جعفر زاده در ارتباط باشید…

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!