0

موفقیت فردی ، موجب سه تفاوت در افراد می شود!

jafarzade

 

موفقیت فردی ، موجب سه تفاوت در افراد می شود!

موفقیت فردی ، با حکمت درست ، انتخاب درست و اقدام درست ، موجب موفقیت در هر زمینه ای ، از جمله موفقیت مالی می شود. یک نکته بسیار مهم و حیاتی در افرادی که موفقیت فردی دارند دیده می شود. آن نکته در افراد عادی هم دیده می شود تنها تفاوت آنها در نحوه برخورد آنها با آن مسئله است. آن نکته بسیار مهم ، شرم و خجالت است. افرادی که حس قوی عشق ورزیدن و رشد کردن دارند ، از افراد عادی جدا هستند. آنها افراد خوش قلبی هستند که خودشان و دیگران را لایق عشق و تمام موهبتها می دانند. به همین دلیل ، خودشان را تمام و کمال ، ابراز کرده و شرم و خجالتی از این موضوع ندارند. آنها باور دارند که سزاوار عشق ورزیدن و رشد مالی هستند. همین! آنها باور دارند که سزاوار هستند چیزی که بین افراد موفق ، مشترک است نوعی حس شجاعت است که با نترس بودن تفاوت دارد. شجاعت از ریشه شجع می آید که به معنای جسور کردن , صاحب اختیار و قدرت کردن است. به معنای قدرت دادن , اختیار دادن , جرات دادن , تشویق کردن , دلگرم کردن و… است. به معنای این است که با تمام قدرت و جرات ، خودتان را معرفی کنید. اما نترس بودن به معنای: گستاخ ، دلیر، متهور، جسور، بی پروا،سر نترس داشتن ، بی باک و بی پروا بودن ، در تهور و جسارت افراط کردن است. و به غایت گستاخ و خیره سر بودن است.

عامل اول موفقیت فردی:

از نظر من ، آن چیزی که مانع موفقیت ما می شود ترس از سزاوار نبودن است. طبق تحقیقاتی که داشته ام ، تمام کسانی که شکست را تجربه کرده اند ، همگی از نوعی احساس عدم لیاقت وعدم سزاوار بودن ، رنج می برند. آنها نمی توانند ابتدا با خود مهربان باشند سپس با دیگران چون اگر ما با خودمان مهربانانه برخورد نکنیم نمی توانیم با دیگران مهربان باشیم. کاری که شما قطعا باید انجام دهید این است که همانی باشید که خودتان هستید.

عامل دوم موفقیت فردی:

چیز دیگری که بین آنها مشترک است ،این است که آنان به طور کامل پذیرای آسیب پذیری خود هستند. آنها باور دارند چیزی که آنان را آسیب پذیر می کند ، آنان را زیبا می کند. آنان معتقد هستند که آسب پذیری ، خوشایند و رشد دهنده است آنان باور دارند آسیب پذیری لازم است ونفر اولی هستند که عشقشان را نشان می دهند. آنان کارهایی را انجام می دهند که هیچ گونه تضمینی در آن وجود ندارد آنان می دانند که آسیب پذیری ، ریشه ترس و شرم و احساس عدم شایستگی هست .ولی آنرا دوست دارند چون باعث می شود آنرا پیدا کرده و بی حس کنند! چون آسیب پذیری ، محل تولد خلاقیت ، عشق و شادی هم هست!

شما نمی توانید به طور انتخابی ، احساسات را بی حس کنید .نمی توانید بگویید اینها چیز بدی هستند!

آسیب پذیری از یک جهت ، شامل شرم و ترس و ناامیدی است ، و ما نمی خواهیم آنها را حس کنیم. با پرخوری کردن و خوردن چیزهایی که برای سلامتی مضر است ،نمی خواهیم آنرا حس کنیم! چون نمی توانیم آسیب پذیری را بدون بی حس کردن احساساتمان، بی حس کنیم.نمی توانیم به صورت انتخابی ، بر روی احساساتمان کار کنیم پس وقتی آنها را بی حس می کنیم ، همراه آن، شادی و قدردانی و خلاقیت و خوشحال را هم بی حس می کنیم. و بعد از آن ، ما بدبخت و سیه روز می شویم و دنبال هدف و معنی می گردیم! و بعد دوباره آسیب پذیر می شویم! و می رویم چند نوشیدنی وشیرینی و کلوچه و چیزهایی می خوریم که نباید بخوریم. این ، به همین منوال تکرار می شود و این چرخه خطرناک ، تبدیل به عادت می شود.

چرا ما اینگونه رفتار می کنیم؟

کار دیگری که ما می کنیم متهم کردن دیگران و قطعیت دادن به باورهایمان در مورد همه چیز است باور به اینکه : ” تو نمی فهمی ، من درست می گویم!!” ما می ترسیم و بیشتر می ترسیم چون قطعیت داریم ! ولی این جواب نمی دهد! مامی رویم جراحی های زیبایی می کنیم :چربی را از پاهایمان بر می داریم و به گونه هایمان اضافه می کنیم. ما از ترس فاجعه شکست ، تواناییهایمان را متوقف می کنیم. ما درباره فرزندانمان نیز همینگونه عمل می کنیم : ما آنان را بی نقص تحویل می گیریم .ولی وظیفه داریم آنانرا بی نقص نگه داریم! ما متوقع هستیم که تا پایان ابتدایی ، موسیقی را یاد بگیرد، تا پایان دبیرستان، وارد بهترین دانشگاه شود و… در صورتی که این وظیفه ما نیست. وظیفه ما این است که نگاه کنیم و بگوییم: هیچ کس کامل نیست و تو باید برای کامل شدن تقلا کنی. ولی سزارار عشق و موفقیت هستی. این وظیفه ماست!

راه حل این است که اجازه دهیم دیده شویم

عمیقا دیده شویم آسیب پذیر دیده شویم عشق بورزیم اگرچه به پایان آن اطمینان نداریم. در پی کار مورد علاقه مان برویم اگرچه نمی دانیم چه می شود. در لحظات وحشت ، سپاسگزار و قدردان باشیم. و با تمام وجود، به این ایمان داشته باشیم. و سپاسگزار باشیم : چون آسیب پذیری ، یعنی اینکه ” من زنده هستم”

عامل سوم موفقیت فردی:

آنها یه خودشان می گویند : من کافی هستم باور کنید کافی هستید. شما با داشتن تواناییهای منحصر به فرد، منحصر به فرد هستید هیچ کس همانند شما ، تواناییها و خصوصیتهای شما را یکجا ندارد ! شما کپی ندارید ! شما منحصر به فردید آن وقت از فریاد کشیدن و قاطعیت دست برمی دارید و شروع به گوش دادن می کنید با خودتان و اطرافیانتان مهربانتر می شوید و در آن هنگام می توانید با موفقیت فردی که کسب کرده اید به تمام اهداف خود دست یابید شاد و سلامت و ثروتمند باشید

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!