0

موفقیت شخصی با داشتن ذهن آرام ، چه ارتباطی دارد؟

jafarzade

 

موفقیت شخصی  با داشتن ذهن آرام ، چه ارتباطی دارد؟

موفقیت شخصی، پیش زمینه موفقیتهای دیگر در تمام زمینه های زندگی است. در دوره ای از زندگیم ، شماری از اتفاقات ، به فاصله کمی از هم روی داد. چیزهای جدی بود که زندگیم را از این رو به آن رو کرد. در آن زمان ، ناگهان مورد هجوم افکار قرار گرفتم. احساساتی که نمی دانستم چگونه با آنها مقابله کرده و از خودم دور کنم هر زمان سعی می کردم آنها را از خودم دور کنم ، دوباره بیشتر از قبل هجوم می آوردند. دوران سخت و پر استرسی بود. من دنبال راهی بودم تا بتوانم از افکار منفی خلاص شده واسترس را از خودم دور کنم. به این نتیجه رسیدم که راههایی برای رویارویی با استرس وجود دارد بعضی افراد در کار غرق میشوند و به حواس پرتی که بوجود می آورد ، پناه می برند. عده ای به دوستان پناه می برند. بعضی در خانواده شان ، دنبال حمایت می گردند. بعضی ها به خوردن دارو و مواد مخدر ، پناه می برند. روش من برای کنار آمدن با استرس و افکار منفی، دوری از دوستان و ورودیهای منفی بود. بنابراین تصمیم گرفتم از دید و بازدیدهای بیهوده دست بردارم و بر خودم واهدافم کار کنم. شروع کردم به آموختن مراقبه و درک توانایی های ذهن. تمرینها و آموزشهای آن دوران خیلی چیزها را تغییر داد. اولین چیز، قدر دانی و قدر شناسی بیشتر بود که به من آموخت. آموخت که در زمان حال زندگی کنم. یاد گرفتم که در افکار غرق نشوم و به آنها، قلاب نبندم! حواسم به دور و برم و به نعمتهایی باشد که از خداوند دریافت کرده بودم. یاد داد چطور متوجه باشم و در لحظه حضور داشته باشم؟ زمان حال خیلی پیش پا افتاده و دم دستی به نظر می آید و وقت کمی را برایش صرف می کنیم. در صورتی که مهمترین چیز ، درک زمان حال است.

درگیری ذهنی ، دلیل اصلی ناخشنودی ماست.

ما می دانیم که مدت زمان زیادی اینجا نیستیم . اما بیش از میانگین عمرمان را در افکارمان ، به سر می بریم.

ما نیاز به چهار چوب و برنامه داریم تا یاد بگیریم چطور بیشتر متفکر باشیم و به موفقیت شخصی برسیم.

اساس مراقبه ، بودن در زمان حال و تفکر کردن است. اما چطور به آن برسیم و در مسیر زندگی ورسیدن به موفقیت شخصی ، بیشترین استفاده را از آن ببریم؟ بیشتر مردم فکر می کنند با مراقبه ، افکار متوقف می شود و از احساسات و عواطف خلاص می شوند. در حالی که اینطور نیست.

مراقبه، گذر از افکار، بدون قضاوت با ذهنی آرام و متمرکزاست.

در مراقبه ، زمانهایی پیش می آید که متمرکز شدن ، قدری سخت می شود. زمانی که شما تحت استرس و فشار باشید ، زندگی سخت تر می شود در زمانی دیگر، ممکن است، همه چیز ، آرامتر باشد. بنابراین، در مراقبه ، ما به افکار، اجازه می دهیم که بیایند و بروند بدون درگیریهایی که در سایر اوقات با افکار داریم زمانی که شما تصمیم می گیرید و یاد می گیرید متمرکز باشید، در مقابل افکار مضطرب کننده، دیگر مضطرب نمی شوید و حواستان به آنها نیست شما در مراقبه ، به قصه ها و الگوهای ذهنی اجازه می دهید بروند. مراقبه، فرصتی برای عقب گرد ، فراهم می کند. چشم انداز جدیدی به ما می دهد تا چیزهایی را ببینیم که همیشه واضح نیستند. با مراقبه، روش تجربه چیزها را تغییر می دهیم که این، پتانسیل نهفته در مراقبه است.

با مراقبه به موفقیت شخصی و انظباط شخصی می رسیم.

آنچه که لازم است انجام دهید، ده دقیقه در روز، از هر کاری دست بردارید و هیچ کاری نکنید. در آن لحظه با زمان حال ارتباط برقرار کنید تا تجربه بهتری از تمرکز و مراقبه و آرامش داشته باشید  

 

شاد و سلامت و ثروتمند باشید

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!