0

من خوشحال!

jafarzade

 

من خوشحال!

یکی از مواردی که امروز به وفور شاهد آن هستیم غمگین بودن افراد جامعه است. درخیلی از موارد افراد دارای شغل مناسب,خانواده,ثروت کافی هستند اما خوشحال نه. شاید این جمله را زیاد شنیده باشید که “پول خوشبختی نمیاره” این جمله تا حدودی درست است اما پول هم یکی از لازمه های خوشبختی است که نمیتوان آن را انکار نمود. شاید بعضی از افراد را دیده باشید که با ساده ترین سبک زندگی,درآمد محدود,… احساس خوشبختی میکنند. و از شرایط به بهترین نحو استفاده میکنند و از زندگی لذت میبرند. در نقطه مقابل میتوان به افرادی اشاره کرد که با وجود ثروت های کلان,شرایط زندگی مطلوب و موقعیت های زیاد گرفتار افسردگی هستند. دلیل این موضوع چه چیزی میتواند باشد؟ آیا برای خوشحال بودن فقط ثروت مهم است؟ ما به عنوان یک انسان زمانی میتوانیم خوشحال باشیم که روان آسوده,روح خوشحال,زندگی هدف دار و انگیزه برای پیشرفت داشته باشیم. در این متن میخواهیم نکاتی را یادآور شویم که با رعایت آنها میتوانیم فردی خوشحال تر باشیم.

1)آغاز و پایان روز را به خودتان اختصاص دهید:

هر انسانی در طول 24 ساعت شبانه روز باید چند ساعتی را جدا از کار و مشغله روزانه به خود اختصاص دهد و بتواند به آرامش خود کمک کند. سعی کنید هر روز صبح پس از بیدار شدن چند دقیقه مدیتیشن کنید. از محیط انرژی بگیرید و برای شروع روز آماده شوید. ساعت بیدار شدن خود را چنان تنظیم کنید که بتوانید قبل از شروع هرکاری به اندازه کافی برای خودتان وقت بگذارید. در آخر هر روز یک خلوت دوستانه با خودتان داشته باشید,به کارهای روزی که گذشت فکر کنید. خودتان را نقد کنید, اگر کار خوبی انجام داده اید به خودتان افتخار کنید. سعی کنید هیچ کینه ایی از کسی در دلتان باقی نگذارید سپس مغزتان را خالی کنید, تمام افکار را کنار بگذارید و آماده خوابیدن شوید. سعی کنید قبل از خوابیدن و بلافاصله پس از بیدار شدن شبکه های اجتماعی را چک نکنید. زیرا مغز شما عادت میکند که قبل از شما برای مسائل دیگران ارزش قائل شود.

2)به شغل خود عشق بورزید:

یکی از عواملی که از ما یک انسان خوشحال میسازد محیط شغلی مورد علاقه و خوب است. شاید برای مدت کوتاهی مجبور باشید در جایی کار کنید که مورد علاقه شما نیست. یا کار غیر مرتبط با تخصص شما باشد و یا حتی مجبور به تحمل رئیس بد اخلاق یا همکارهایی بد باشید. پذیرفتن چنین شرایطی برای مدت کوتاهی و برای پیش برد اهداف کار خوبی است. اما هیچگاه برای شرایط دائمی پذیرای چنین محیط کاری نباشید. در طول روز شما وقت زیادی را در محیط کاری خود میگذرانید. در نتیجه خیلی مهم است که شما با  علاقه به محیط کاری خودتان بروید و در آنجا احساس راحتی کنید. شغل شما قرار است باعث افزایش اعتماد به نفس شما,رشد فردی شما و پیشرفت زندگیتان شود. پس هرگز در مکانی کار نکنید که شمارا دست کم گرفته اند یا جای پیشرفت ندارید. همیشه به خاطر داشته باشید که شما کار میکنید برای زندگی کردن نه اینکه زندگی کنید برای کار کردن.

3)هنری برای تخلیه عواطف خود داشته باشید:

برای خودتان یک کار خصوصی داشته باشید. در بسیاری از مواقع هر انسانی نیاز دارد تا احساسات و عواطف خود را از یک راهی نشان دهد. بسته به علایق شخصی خودتان یک مهارت کسب کنید. میتوانید یک ورزش به خصوص,نواختن یک ساز,کشیدن نقاشی و حتی هنر های دستی را انتخاب کنید. انجام هر یک از این فعالیت ها به شما کمک میکند عواطف و احساسات خود را تخلیه کنید. ودر هنگامی که نیاز به کنترل اعصاب خود دارید میتوانید به آن پناه ببرید. هنر شما میتواند رفیق اوقات دلتنگیتان باشد.

4)دوستان خودتان را داشته باشید:

همه افراد در زندگی خود اشخاص زیادی را میشناسند. این اشخاص میتواند همکار,همسایه,هم کلاسی,… شما باشند. اما هر فردی باید در زندگی خود دوستانی داشته باشد که بتواند با آنها اوقاتی را سپری کند که با دیگر افراد امکان پذیر نیست. سعی کنید دوستان خودتان را از بین افرادی انتخب کنید هم فکر شما هستن, با آنها نقاط اشتراک زیادی دارید و افرادی هستند. که به زندگی خوشبین و در زندگی خود موفق هستند. در مقابل از دوستانی که به شما حسودی میکنند,نمیتوانید راز خود را به آنها بگویید,کنار آنها معذب هستیدو کسانی که فقط دوست خوشی شما هستند نه ناراحتی شما دوری کنید. شاید این جمله را شنیده باشید که “دوستان خانواده ایی هستند که خودمان انتخاب میکنیم,پس خانواده ایی بسازید که در کنار آنها شاد باشید.

5)مطالعه کنید!:

اکنون از خودتان میپرسید که چگونه مطالعه میتواند به شما کمک کند که انسان شادتری باشید؟ پاسخ شما این است : هر فردی یک زندگی دارد و در طول عمر خود میتواند تجربه های محدودی به دست اورد. با مطالعه هر کتاب شما میتوانید تجربه یک زندگی دیگر را داشته باشید. مطالعه هر کتاب باعث بازتر شدن ذهن شما میشود که در نتیجه آن شما تجربیاتی دارید که خود آنها را از سر نگذرانده اید. دید باز تر به شما کمک میکند هنگام مواجهه با اتفاقات زندگی منطقی تر عمل کنید و احساس ضعف و ناتوانی نداشته باشید. هرچه دانایی شما بیشتر باشد اعتماد به نفس بالا تری خواهید داشت.

6)محیط زندگی شادی بسازید:

سعی کنید برای خودتان محیطی خلق کنید که سرشار از آرامش است به طوری که بعد از فعالیت های روزانه بدانید. به محیطی پراز آرامش و انرژی مثبت و بدون دغدغه وارد خواهید شد. اگر محیط زندگی شما غمگین و پر از استرس و دغدغه باشد شمارا تبدیل به فردی میکند که مدام از خانه فراری است. و دوست دارد آنقدر سرگرم کار باشد که مجبور نباشد ساعت زیادی را در خانه سپری کند. برای خود یک مآمن امن بسازید که پناهگاه شما باشد نه یک ویرانه که شکنجه گاه روح شماست.

7)صحبت کنید:ِ

در دنیای امروز هر فردی مشکلات بسیاری را به دوش میکشد و در زندگی با مسائل زیادی رو به رو است که کنترلی بر آنها ندارد. صحبت کردن یکی از ساده ترین راه ها برای آرام شدن ذهن است. در بهترین شرایط سعی داشته باشید به جلسات مشاوره رفته و حرف بزنید. وقتی فردی متخصص بدون قضاوت حرف های شما را بشنود و بتواند به شما کمک کند که افکار خود را نظم دهید. کمک بزرگی به سلامت روان شما خواهد شد. اگر در زندگی خود فردی دارید که به حرف های شما گوش میکند بدون اینکه نظر شخصی را وارد کند. و هم صحبت شماست پس از وجود او استفاده کنید و حرف های دلتان را به او بگویید. در ساده ترین شرایط قلم و کاغذ بهترین دوست شما برای تخلیه افکارتان است. تمام صحبت ها,افکار,ناراحتی ها و خواسته هایتان رابدون ترس بر روی کاغذ بیاورید. شروع کردن شاید سخت باشد اما بعد از نوشتن چند جمله به راحتی مشغول نوشتن میشوید. پس از تمام کردن نوشته خود متوجه میشوید که بار منفی زیادی از شما دور شده است.

8)فعالیت مدنی داشته باشید:

سعی کنید حتی اگر نیاز مالی ندارید مشغول به کاری شوید,اوقات خود را به بطالت نگذرانید و در اجتماع حضور داشته باشید. اگر مشغول به کار نیستید در کلاسهای آموزشی مختلف شرکت کنید و علاوه بر آموختن با افراد جدیدی آشنا شوید و تعامل داشته باشید. در حد توان خود نیکوکاری کنید و به دیگران کمک کنید. کمک کرن به دیگران علاوه برحل مشکل دیگران برای شما خوبی به همراه خواهد داشت. وبه شما احساس مفید بودن در جامعه را میدهد. شما زمانی خوشحال هستید که روحی آرام داشته باشید و در زندگی هدفی را دنبال کنید. تمام زندگی در ثروت مادی خلاصه نمیشود. کل عمر خود را فقط در جهت کسب ثروت صرف نکنید. و اگر ثروت کافی دارید دست از تلاش برندارید و نگویید پول هست دیگر چرا تلاش کنم. وقتی در زندگی راهی برای رفتن و دلیلی برای ادامه دادن داشته باشید دیگر احساس بیهوده بودن و افسردگی نخواهید داشت.

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!