0

مشاوره کسب و کار

jafarzade

مشاوره کسب و کار

حتما واژه “مشاوره” برایتان تداعی کننده مشاورات روانشناسی، مشاورات خانواده،… است مشاوره در اصل به معنای استفاده از کمک یک کارشناس برای راهنمایی گرفتن در مورد انجام یک کار صورت میگیرد. سبک های خاصی از مشاوره امروزه رایج است که در زندگی عادی هم از خیلی از آنها استفاده میکنید.

به عنوان مثال

زمانی که برای انتخاب یک خانه برای خرید یا اجاره به یک ” مشاور املاک” مراجعه میکنید. از فردی که اطلاعات مفیدی در رابطه با املاک دارد راهنمایی هایی دریافت میکنید. که به شما کمک میکند تا انتخاب درست تری داشته باشید. به همین شکل در حالت تخصصی تر هم از مشاوره های یک روانشناس برای پیدا کردن مسیر درست زندگی. و یا حتی تصمیم گیری در مورد یک اتفاق خاص هم کمک میگیرید. حال در این متن ما میخواهیم برای شما بازگو کنیم که مشاور کسب و کار چیست. و اصلا یک مشاور کسب و کار چه کمک هایی میتواند به شما کند. و در چه مواردی لازم است از یک مشاور کسب و کار راهنمایی بگیرید. شما به عنوان یک انسان بالغ و صاحب شغل میتوانید در هر مقامی که هستید از یک مشاور کسب و کار برای بهبود شرایط کاری خودتان راهنمایی بگیرید. پس نیازی نیست که حتما یک کارآفرین باشید تا گذرتان به یک مشاور کسب و کار بیوفتد!

با ما در این متن همراه باشید تا بدانیم یک مشاور کسب و کار کیست ؟!

همانطور که در ابتدا گفتیم یک مشاور فردی متخصص است. که به شما کمک میکند تا انجام امور خودتان بهترین تصمیم را بگیرید و راه بهتری را انتخاب کنید. در واقع یک مشاور دانش و تجربه خودش را در اختیار شما قرار میدهد. و شما را به اندازه چند سال در کارتان جلو می اندازد! حال مشاوره کسب و کار هم به همین صورت برای بهبود روند شرایط کاری شما مفید است. و در هر شرایط و مقامی که باشید مشاوره با یک فرد متخصص و با تجربه که شناخت کاملی از امور کسب و کار دارد. میتواند به شما در پیشبرد مسائل کاری کمک کند. پیشرفت در کار هیچ وقت حد و اندازه ایی مشخص ندارد! به این صورت که اگر شما در ابتدای مسیر باشید نیاز به تلاش بسیار و برتری نسبت به رقبایتان دارید. و اگر در حدی متوسط باشید میخواهید برای بهتر شدن تلاش کنید. و حتی اگر در بهترین سطح کاری نسبت به دیگران باشید برای حفظ آن جایگاه نیاز است تا استراتژی های خاصی داشته باشید. استفاده از راهنمایی های یک مشاور کسب و کار به شما این امکان را میدهد که در مدت کوتاهی به شناخت بالایی از بازار کار خود برسید. و چکیده اطلاعت مفیدی که میتواند به شما کمک کند در اختیارتان قرار بگیرد. تصور کنید که شما در ابتدایی ترین مرحله کار هستید و میخواهید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید!

برای انجام این کار به اصطلاح مواد اولیه کار یعنی دانش و اندکی سرمایه و ایده خاص خودتان را دارید.

در این شرایط زمانی که شما به یک مشاور کسب و کار مراجعه میکنید. میتوانید پیش از رو به رو شدن با چالش های ابتدایی مسیر برای آنها برنامه ریزی کنید و بدون رو به رو شدن با آنها بدانید که چه مشکلاتی در مسیرتان دارید. علاوه بر آن شما باید بتوانید منابع موجود خودتان را به درستی مدیریت کنید. تا در زمان اندک سرمایه خودتان را تمام نکنید و دچار ضرر و زیان نشوید. مدیریت درست منابع نیاز به تجربه هایی در این زمینه دارد. به این صورت که شما باید بدانید راه درست تبلیغات چیست؟ چه مدل سرمایه گذاری برای کار شما درست است؟ بدانید که چطور و با چه برنامه ریزی باید از سرمایه خودتان استفاده کنید. تا بتوانید به بازار هدفتان دست پیدا کنید. این یک مورد اجتناب ناپذیر است که نمیتوانید به سادگی از کنار آن عبور کنید. زیرا افرادی بوده اند که با برنامه ریزی غلط سرمایه های میلیاردی را از بین برده اند. و افرادی هم با سرمایه نا چیز شروع به کار کرده و توانسته اند به موفقیت برسند. طریقه درست هزینه کردن سرمایه نیازمند تجربه ایی است که یک مشاور کسب و کار میتواند در اختیار شما بگذارد.

کار یک مشاور کسب و کار این است که از برنامه ریزی برای شروع کار تا نحوه برخورد با مشتری و پیدا کردن بازار را برای شما شرح میدهد.

در واقع یک مشاور کسب و کار میتواند یک پیش نمایش از مسیر پیش رویتان را برای شما ترسیم کند. و به شما راه درست را نشان دهد. در حالت های پیشرفته تر شما میتوانید تا جزئی ترین کارها را به مشاور کسب و کار خودتان بسپارید تا بهترین نتیجه را به شما ارائه دهد. به عنوان مثال زمانی که برای شما مشخص میکند که برای تبلیغات اقدام کنید. به صرفه ترین و بهترین تیم تبلیغات را به شما معرفی میکند تا بتوانید از ضرر و زیان احتمالی که کار با یک تیم بد به شما میرساند جلوگیری کنید. داشتن یک مشاور در تمام مراحل کار میتواند به شما کمک کند تا با توجه به پیشرفت اجتماع و روند بازار استراتژی های تازه ایی پیاده کنید. تا در هر شرایطی در کارتان موفق باشید.حتی اگر شما صاحب یک کسب و کار قدمت دار هم باشید میتوانید از یک مشاور کسب و کار برای بهبود شرایط کاریتان و یا حتی به روز کردن کارتان کمک بگیرید. شما به عنوان یک مدیر میتوانید به کمک مشاور کسب و کار راهکارهای جدید بازار ، تغییر سبک سلیقه مشتری، نیاز بازار و … را بدانید. و حتی میتوانید بفهمید که چه نیروی کاری برای کار شما نیاز است. و باید برای استخدام چه شرایطی را در نظر بگیرید و در تیم خود چه افرادی را داشته باشید. در سطح دیگر شما به عنوان یک کارمند میتوانید از مشاور کسب و کار برای ارتقای سطح شغلی خودتان کمک بگیرید!

شما میتوانید با کمک یک مشاور یاد بگیرید که چطور باعث ارتقای رتبه خودتان بشوید. و یا چطور میتوانید حقوقتان را افزایش دهید.

حتما نیازی نیست یک کارآفرین یا صاحب مشاغل باشید تا نیاز باشد از مشاوره کسب و کار استفاده کنید. شما به عنوان یک کارمند عضوی از یک مجموعه هستید که میتوانید به رشد کل سیستم کمک کنید! پس اگر شما دانش خودتان را در زمینه کاریتان افزایش دهید. نه تنها باعث پیش رفت خودتان میشوید بلکه باعث رشد سازمان میشوید که این باعث کلیدی شدن نقش شما در آن سازمان میشود. پس همانطور که استفاده از یک مشاوره روانشناسی به ما کمک میکند تا شرایط زندگی خودمان را بهبود ببخشیم. و روح و روان سالمی داشته باشیم، استفاده از یک مشاور کسب و کار میتواند به ما کمک کند تا شرایط کاری ایده آل تری را برای خودمان بسازیم و کیفیت کاری و به همان نسبت کیفیت زندگی بهتری داشته باشیم.

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!