0

قدرت ذهن

jafarzade

 

قدرت ذهن

ناخودآگاه ذهن هر انسانی، سیستمی شگفت انگیز دارد. البته تا حدودی مرموز و در عین حال بسیار قدرتمند است. ناخودآگاه ذهن هیچ گونه وجود فیزیکی ندارد و به طور مداوم و مستمر کار می کند. و بسیاری از عملکردهای بدن و ذهن ما را کنترل کرده و آسان می کند. به طور خلاصه، تمام فعالیت های فیزیولوژیکی، جزو وظیفه ذهن ناخودآگاه شما است. اما این همه مجموعه فعالیت های ذهن ناخودآگاه شما نیست. ذهن ناخودآگاه یک انبار ذخیره اطلاعات با دقیق ترین جزئیات است. و بعضی معتقدند که حتی خاطرات زندگی گذشته در جایی در لایه های عمیق ذهن ذخیره می شود. آیا می دانستید که ذهن ناخودآگاه ما یک سیستم بسیار قدرتمند است. و قادر به انجام وظایف فوق العاده عجیب و غیر قابل تصوری است. بنابراین هدف از این مقاله به اشتراک گذاشتن برخی از روش های مؤثر برای آزاد شدن قدرت ناخودآگاه است.

سوال: چه چیزی لازم است تا قدرت ناخودآگاه را آزاد کند.

پاسخ: علم عصب شناسی تایید میکند که ناخودآگاه ما انسانها حدود ۹۵ درصد از فعالیت زندگی ما را کنترل می کند. در ضمن در شرایط متافیزیکی، ناخودآگاه انسان دارای قدرت نامحدودی است. که می تواند فرایندهای بدن، ذهن و حالت های روحی و روانی ما را تغییر دهد. ضمیر ناخودآگاه انسان، در اصل بازتابی از روح ما است. در حالی که برخی افراد آن را جزئی از هوش کیهانی می دانند. که می تواند با خداوند ارتباط برقرار کند. ضمیر ناخودآگاه شما اگر با ذهن هوشیار و بدنتان همسو شده باشد. دارای توانایی‌هایی و قابلیت‌هایی است که احتمالاً نمی توانید آن را باور کنید. حالا که ناخودآگاه ما انسانها بسیار قدرتمند است. چرا از قدرت آن برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی خود استفاده نکنیم؟

سوال: چگونه ضمیر ناخودآگاه آنچه که میخواهیم را خلق میکند؟

پاسخ: تلاش شما در گام اول باید این باشد که ناخودآگاه خود را  مجدداً برنامه ریزی کنید. تا تغییرات مثبتی در زندگی شما ایجاد شود. باورهای غلطی که از کودکی در مدارس متفاوت، در بین اقوام، دوستان و آشنایان وجود داشته باعث ساخت همین ذهن و همین ناخودآگاهی که داریم شده است. پس برای رسیدن به شگفتی، و تغییرات مثبت باید با سختی هایی نیز روبرو شوید. و اقدام به تغییر کنید. البته ممکن است همین ناخودآگاه برایتان جبه بگیرد که تغییر برای شما مناسب نیست. که این مسئله هم از باورهای غلطی نشات میگیرد که در ذهن شماست. بنابراین از عقیده خود منصرف نشوید و به راهتان ادامه دهید. افکار و رویاهای شما توانایی این را دارند که به واقعیت تبدیل شوند. البته باید تکنیک های موثر قانون جذب در این رابطه را بیاموزید. و قدم به قدم پیشروی کنید تا به موفقیت و کامیابی برسید. همچنین میتوانید با گروه تحقیقاتی حکمت آموز هم صحبت و هم کلام شوید. و قطعا کمی مشاوره شما را در مسیر درست تری قرار خواهد داد. در فرهنگ ما ایرانیان از قدیم ضرب المثلی وجود داشته که میگوید: هر بکارید همان را درو خواهید کرد. با این پیش فرض هم میتوان گفت که هر آنچه به عنوان ورودی به ناخودآگاه خود وارد کنیم. دقیقا همان را با تکرار و احساسات و عواطف خود بیشتر و بیشتر می کنیم و سپس روزی به واقعیت تبدیل میکنیم. – آزادسازی ضمیر ناخودآگاه با استفاده از قانون جذب برخلاف برخی باورها باید بگویم که راز آزاد سازی این قدرت شگفت انگیز بسیار ساده است. در ادامه میخواهم به ۴ روش موثر برای تغییر زندگی با استفاده از همین قدرت شگفت انگیز به شما دوستان و همراهان عزیز گروه تحقیقاتی جعفرزاده ارائه کنم. امیدوارم تا انتها همراه من باشید.

۱. استفاده از جملات تایید و مثبت

لازم است بدانید که برای تغییر زندگی خود به چیزی که همیشه آرزویش را داشتیم. تنها تغییر طرز تفکر ما کارساز نخواهد بود و باید به سمت تغییرات گسترده‌تری قدم برداریم. منظور من از این جمله این است که باید بتوانیم افکار و باورهایمان را مجدد برنامه ریزی کنیم. کیفیت و نوع افکار ما، نتیجه عادت‌های ما است. بنابراین، باید به طور عمیق تر فکر کنیم و مسیرهای عصبی را بشکافیم و ارتباطات جدیدی در مغز خود ایجاد کنیم. بهترین روش برای آموزش عادات جدید به ضمیر ناخودآگاه، استفاده از جملات تایید و مثبت و تکنیک های قانون جذب است. که باید اعتقادات و باورهای جدید را در بازه‌های زمانی مشخص با خود تکرار کنیم. این کار شاید بی شباهت به کاشت دانه های کوچک گندم در یک زمین زراعی نباشد. دقت داشته باشید که هر چه بکاریم همان را درو خواهیم کرد. به عنوان مثال اگر میخواهید به ثروت انبوه و فراوانی برسید باید هر روز صبح بتوانید جملات تاییدی و مثبتی در همین زمینه باخود تکرار کنید. مثلا با خود بگویید من فرد ثروتمندی هستم و توانایی خرید همه چیز را دارم. بنابراین فردی که دارای اعتقادات منفی درباره پول است، باید با خود بگوید که:

  • من عاشق پول هستم و به پول احترام می گذارم.
  • پول، یک انرژی خوب است.

۲. تفکر و تمرکز روزانه یا مدیتیشن

انواع مختلفی از مدیتیشن وجود دارد و هرکدام برای خود تکنیکهایی منحصر به فرد دارند، اما قاعده اساسی تمام آنها یکسان است. کسی که بطور مستمر مدیتیشن روزانه خود را انجام دهد میتواند کاملا موفق و آگاهانه فرکانسهای مغز خود را به آلفا، تتا و بتا تغییر دهد. موج آلفا در ابتدای فرایند مدیتیشن بدست می آید و اولین حالت تغییر یافته مغز است که باعث ایجاد آرامش و اتصال دو بخش آگاه و ناخودآگاه مغز میشود. ایده های جدید به ذهن خطور میکنند و خلاقیت فرد بیشتر میشود. از دیگر فواید مدیتیشن این است که قادر خواهید بود به راحتی راه حل مسائل پیش روی خود را بیابید. و اگر دیگران در انجام امور خود ناتوان باشند به آنها پیشنهادات کارآمد و سازنده بدهید. همانطور که انجام مدیتیشن روزانه توسط شما افزایش می یابد، به تدریج پیشرفت می کنید و حتی لایه‌های عمیق تر خود را نیز لمس خواهید کرد. این اتفاق به شما کمک می کند تا قدرت واقعی ذهن خود را آزاد کنید. مدیتیشن می تواند توسط هر کسی انجام شود و یادگیری آن بسیار آسان است. با استفاده از مدیتیشن میتوانید باورهای منفی گذشته را از بین ببرید و آنها را با مواردی مناسب تر جایگزین کنید.

۳. هیپنوتیزم و هیپنوتراپی

اصل هیپنوتراپی (یعنی درمان بوسیله هیپنوتیزم) بسیار شبیه به مدیتیشن (ایجاد یک حالت آرامش عمیق) است. تنها تفاوت این دو روش این است که در هیپنوتراپی، یک متخصص هیپنوتیزم آموزش دیده وجود دارد که شما را در هر مرحله از این مسیر هدایت می کند. و همراه شما خواهد بود اما در مدیتیشن خود شما هستید نقش راهنمایی را ایفا میکنید. هیپنوتیزم درمانی برای افرادی مفید است که نمی توانند به سطح آلفا یا سطوح عمیق تری از آرامش وارد شوند. و یا آنقدر آرامش پیدا می کنند که قادر به انجام “برنامه ریزی ذهن ناخودآگاه” در آن زمان نیستند. یک متخصص هیپنوتیزم درمانی خوب می تواند در همه این موارد به شما کمک کرده و کارهای به مراتب بیشتری برایتان انجام دهد. در صورتی که قادر به پیدا کردن یک متخصص هیپنوتیزم درمانی خوب در شهر خود نیستید و یا هزینه مراجعه به وی را ندارید. میتوانید برای دریافت کمک و مشاوره در این خصوص روی کمک حکمت آموز حساب کنید و رابطه دوستی خود را با ما کمی بیشتر کنید.

۴. از زمان خواب خود بخوبی استفاده کنید

درست چند دقیقه قبل از خواب را میتوان، دقیق‌ترین و مفیدترین زمان برای برنامه ریزی مجدد به منظور بررسی توانایی شما برای دستیابی به موفقیت و نشان دادن آنها می باشد. ممکن است افسرده، عصبانی، مضطرب یا نگران باشید و وقت خواب به اینطرف و آنطرف بروید و با پا و دست خود احساسات خود را نمایان کنید. توصیه میکنم به جای ضربه زدن یا هرکار دیگری از زمانی که دارید برای دسترسی به ضمیر ناخودآگاه خود استفاده کنید و کمی تمرین و تمرکز کنید. قبل از رفتن به تخت خواب، سعی کنید دستها، پاها، و صورت خود را با آب خنک بشویید. لباس خوابی بپوشید که راحت، مناسب و دوست داشتنی باشد و بعد در جای خود دراز بکشید. چند نفس عمیق بکشید و سعی کنید تا آنجا که ممکن است استراحت کنید.

مهمترین قسمت از اینجا شروع میشود.

شروع به تصویر سازی کنید و خود را با همسر آینده و ایده‌آل خود تجسم کنید. درضمن اگر میخواهید به کسب و کار برسید، خود را با شرکای تجاری یا همکاران دلخواه‌تان تجسم کنید. و مراحل پیشرفت شرکتتان به اوج قله‌های ترقی را تجسم کنید. مسیر حرفه ای را نجسم کنید که در انتهای آن به ثروت، پول، سرمایه بسیار زیادی خواهید رسید. خودتان را در حالی تصور کنید که یک روز کاریتان تمام شده و کاملا شاد و سرحال از ساختمان شرکتتان خارج میشوید. تا به سمت ماشین لوکسی که در پارکینگ شرکت پارک کرده‌اید میروید. با همسر، خانواده و دوستان خود یک قرار شام در بهترین رستوران شهر را دارید. و میخواهید از همه خداحافظی کنید، زیرا میخواهید به مدت یک ماه یک سفر دور دنیا با رویایی ترین اتفاقات ممکن را شروع کنید. اگر این تمرینات را بصورت منظم انجام دهید قطعا به نتایج خوبی خواهید رسید. به خاطر داشته باشید که گندم از گندم بروید… منظورم این است که باز حکایت همان زمین زراعی خواهد بود که دانه های گندم را در آن میکارید. روز بعد از انجام هر تمرین، در حالی که یک احساس عالی دارید از خواب بیدار می شوید و به طور ناخودآگاه شروع تفکر میکنید. که چگونه به این اهداف مثبت دست پیدا کنید. در هر مرحله‌ای که باشید میتوانید از پندهای ما درس بگیرید. و در مسیر درست موفقیت و کامیابی قرار گیرید.

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!