0

سریع موفق نمیشوید!!

jafarzade

 

سریع موفق نمیشوید

موفق شدن و موفق بودن یک پروژه بزرگ است که به اندازه تمام عمر شما زمان نیاز دارد! برای رسیدن به موفقیت در هدف خود و حفظ آن نیاز است تمام قدم های خود را حساب شده و اصولی بردارید. از چه اصولی صحبت میکنیم؟ اصلی ترین راز های افراد موفق چیست؟ تصور میکنید که یک فرد چگونه از انسانی معمولی به فردی خاص تبدیل شده است؟ هرزمان تصمیم گرفتید که کاری را شروع کنید و در آن به موفقیت برسید. بدانید که تمام عمر خود را باید درآن را صرف کنید. میپرسید چرا؟ با ما همراه شوید تا جواب سوال خود را بیابید. اگر از یک فرد موفق بپرسید که راز موفقیتش چیست؟ به شما خواهد گفت “خواستم تا توانستم “یا “تلاش کردم و بدست آوردم” و…. اما هیچگاه از زبان هیچ فرد موفقی نخواهید شنید چه بهایی برای موفقیت در راه خود پرداخت کرده است؟

از ابتدای یک مسیر شروع میکنیم:

شما یک ایده در ذهن خود دارید،علاقه ایی خاص به کاری دارید و یا هر چیزی که میخواهید در آن به موفقیت برسید. اما چگونه؟ در ابتدا شما به ساعت ها و روزها تحقیق فراوان نیاز دارید تا کاملا بدانید چه میخواهید و چه راهی پیش روی شماست. در اصل تحقیق کردن و اشراف کامل داشتن به راهی که میخواهید آن را طی کنید،پی ریزی اولیه است. پس حتما باید این مرحله را طی کنید تا در هر لحظه از مسیر بدانید چه چیزی در انتظار شماست. و چگونه باید با آن رو به رو شوید. زمانی که شما یک تحقیق کامل درباره موضوع هدف خود داشته باشید. به راحتی متوجه میشوید که در گذشته و قبل از شما چه کسانی چه راه هایی را برای رسیدن به آن طی کرده اند. و چه اشتباهات و شکست هایی داشته اند و از آنها درس بگیرید. این کار سرعت بخش خوبی برای شماست و میتوانید از اتلاف وقت شما برای امتحان راه هایی که منجر به شکست میشود جلوگیری کند. پس اول تحقیق کنید تا به همه جوانب کار اشراف داشته باشید و توانایی رو به رو شدن با هر موضوعی در مسیرتان را داشته باشید. واز گذشته درس بگیرید.سپس شروع کنید در قدم دوم شما ابتدای مسیر پر پیچ و خمتان هستید. و برای گمراه نشدن و به سلامت طی کردن این مسیر به یک نقشه نیاز دارید.

نقشه شما یک برنامه ریزی دقیق است!

شما نیاز به یک برنامه دقیق و کامل از همین امروز تا زمانی که به موفقیت برسید دارید. شما باید بدانید که هرروز دقیقا  باید چه کاری انجام دهید که در پی آن همه چیز منظم پیش برود اما کافی نیست شما باید یک برنامه پشتیبان هم در نظر داشته باشید. تا در صورت بروز هر نوع مشکلی اختلالی در راهتان پیش نیاید. دقت کنید که برنامه ریزی از گمراه شدن شما جلوگیری میکند. اگر در ابتدای مسیر همه چیز ساده به نظر بیاید و بگویید نیازی به برنامه نیست و همه چیز تحت کنترل است. منتظر فردایی باشید که در میان کوهی از کارهای عقب مانده گیر افتاده اید و اتفاقات خارج از کنترل شما در حال رخ دادن است. و شما کمبود وقت دارید و بسیار احساس خستگی میکنید. پس طبق برنامه پیش روید تا لحظه ایی را از دست ندهید و جز افرادی باشید که 25 ساعت در روز وقت دارند!

پس برنامه ریزی کنید تا نقشه رسیدن به گنجتان را داشته باشید

حالا شما آماده هستید تا قدم در راه رسیدن به خواست هایتان بگذارید. در این راه مجبور خواهید شد ساعت های طولانی با تمرکز  کنید،از زمان استراحت و تفریح خود کم کنید. ارتباطتان با دوستانتان کم خواهد شد و حتی ممکن است شما را حذف کنند زیرا همیشه سرتان شلوغ است. این راه شماست ، تصمیم با خودتان است که چند سال با تمرکز بر روی کارتان بگذرد و به نتیجه برسید یا مدام درجا بزنید. و از موقعیت خود ناراضی باشید.به خاطر داشته باشید که تلاش و ممارست شماست که میتواند شما را به نتیجه برساند. پس بدانید که نیاز است سختی بکشید،بی خوابی داشته باشید، از تفریح کردن صرف نظر کنید تا به مقصودتان برسید. باور داشته باشید که شما میتوانید و برای اینکار ساخته شده اید؛شما به نیروی محرکه باور نیاز دارید. تا بتوانید تمام این راه طولانی را طی کنید و به خواسته خود برسید. کافی است باور به خود را از دست بدهید تا سد های فراوانی را در مقابل خود  ببینید که توانایی مقابله با آن را ندارید. در طی این راه از هزاران آدم که هیچ کار خاصی در زندگی نکرده اند خواهید شنید که تلاشتان بیهوده است. و لزومی ندارد انقدر خودتان را تحت فشار بگذارید و یا حتی امکان دارد خیلی وقت ها مورد تمسخر قرار بگیرید. اما مطمئن باشید روزی که به موفقیت برسید تمام این افراد به همه میگویند که با شما آشنایی نزدیک دارند.

پس اول باور داشته باشید بعد حرکت کنید.

در طی این راه بدانید که با خودخواهی به جایی نخواهید رسید. و نمیتوانید از افراد دیگر بهره کشی کنید تا راه شما هموار باشد،اجازه دهید فردی که به شما کمک میکند هم کنار شما رشد کند. هم شما به مقصودتان برسید و هم فرد دیگر. یک نکته دیگر اینکه شما به تنهایی نمیتوانید تمام مسیر را طی کنید. شما یک نفر هستید نه یک تیم پس کمک بخواهید تا زودتر پیشرفت کنید. دائما باید اطلاعات خود را به روز کنید و همه جوانب را بررسی کنید. زمانی که به موفقیت دست پیدا کردید تازه اول راه هستید! درست متوجه شدید اول راه هستید زیرا حفقظ موفقیت از بدست آوردن آن سخت تر است. زمانی که کسی قهرمان جهان در رشته ایی ورزشی میشود در سال اول مقام را به دست آورده است و در سال های بعد باید با خود رقابت کند. و نسبت به سال قبل بهتر شود تا بتواند آن مقام را  برای سال های بعدی به دست آورد.

پس وقتی از تمام رقبا پیشی گرفتید به سخت ترین مرحله یعنی رقابت با خودتان میرسید.

بدانید شما باید برای تمام عمر خود برنامه داشته باشید. دائما مطالعه کنید و به روز باشید تا بتوانید در راه خود بهترین باشید و همیشه ثبات را حفظ کنید. پس اگر میخواهید موفق باشید این چند نکته را به خاطر داشته باشید. اول با خودتان به توافق برسید که آیا مرد این کار هستید یا نه؟ اگر خواستید شروع کنید بدانید و تحمل کنید که دست از  خیلی از تفریحات خود بردارید و سخت تلاش کنید. باورتان به خودتان و تصمیمتان را حفظ کنید و مصمم در راهتان بمانید. یک برنامه برای کل عمرتان داشته باشید و دائما اطلاعاتتان را به روز کنید. مطالعه کنید تا دیدتان نسبت به جهان و اتفاقات آن بازتر شود. هرچه شما ذهن قدرتمندتری داشته باشید فرد موفق تری خواهید بود که توانایی رویارویی با مسائل بیشتری دارد.

بدانید که فردا هم به اندازه کافی دیر است پس همین الان شروع کنید.

 

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!