0

زمان گنج پنهان

jafarzade

 

زمان گنج پنهان

بودا میگوید: بزرگترین اشتباه انسان در  زندگی این است که گمان میکند زمان دارد. به تمام روزهایی که از عمرتان گذشته فکر کنید. و تمام کارهایی که میخواستین یک روزی انجام بدهید را به خاطر بیاورید. چه صبح هایی از خواب بیدار شدید و به ساعت نگاه کردید و گفتید هنوز وقت دارم و دوباره خوابیدید؟ آیا آن زمان ها،زمان مناسبی برای پرداختن به کارهای بهتری نبود؟ حال نگاهی به سن خودتان بیاندازید. تصور میکنید چند سال از عمری که گذرانده اید مفید بوده است؟ درک این موضوع که زمان مانند یک خط صاف در گذر است از نگاه کردن به ساعت آسان نیست. وقتی به ساعت خود نگاه میکنید و میگوید اشکالی ندارد فردا روز دیگریست از فردا شروع میکنم. در واقع شما بخشی از زمان عمر خود را نادیده میگیرید. زمانی که هرگز به شما برنمیگردد. زمان با ارزش ترین ثروت زندگی شماست که به رایگان در اختیارتان قرار میگیرد. هیچ گاه نمیتوانید آن را پس انداز کنید و هر وقت که خواستید خرج کنید. زمان در سفر است و این شما هستید که با تصمیم های خود سوار قطار زمان میشوید. یا از آن جا میمانید تا قطار بعدی از راه برسد.

چرا میگوییم زمان با ارزش ترین ثروت شماست؟

زیرا همیشه این امکان وجود دارد که شما بتوانید پول بیشتری بدست آورید اما زمان بیشتر،هرگز. متوسط عمر انسان 87 سال از که تنها 28 سال از این مدت را در خواب سپری میکنیم! اگر بخواهیم تمام زمانی که صرف کارهای دیگر از قبیل خرید کردن،تلویزیون نگاه کردن،گشتن در شبکه های اجتماعی،رفت و آمد،… را در نظر بگیریم تنها 9 سال از عمرمان برای خودمان باقی میماند.

ما چگونه این 9 سال را صرف میکنیم؟

میتوانیم این 9 سال را صرف یادگیری،مطالعه،ورزش،تجربه های جدید،لذت بردن از زندگی،درک زیبایی هر روز و کشف یک کار جدید کنیم. ویا تمام این مدت را بیشتر استراحت کنیم تا راحت تر بخوابیم. ارزشی که شما به زندگی خودتان میدهید بستگی به استفاده شما از تک تک ثانیه های عمرتان دارد. اینکه چگونه روزهایتان را به شب میرسانید و چگونه از هر لحظه استفاده میکنید شما را تبدیل به آنچه که هستید میکند. انسانی موفق یا انسانی درمانده که فقط روز را به شب میرساند. هر روز صبح که از خواب برمیخیزید دو صدا در درون شما شروع به سخن گفتن میکند! همان فرشته های نشسته بر شانه های چپ و راست!  صدایی شما را دعوت به زندگی میکند و از شما میخواهد که با انرژی از جایتان بلند شوید و به دنبال زندگی بروید. از تمام زمانی که در اختیار شما قرار داده شده است بهترین استفاده را کنید. و روزتان را در حالتی به پایان برسانید که از عملکرد خودتان و روزی که گذرانده اید رضایت کامل داشته باشید. این صدا از ارزش عمرتان برایتان میگوید و شما را به استفاده درست از تک تک ثانیه ها دعوت میکند. در مقابل صدای دیگری وجود دارد که مدام به شما میگوید سخت نگیر حالا وقت زیاد است! میتوانی بعدا هم انجامش دهی. نیازی نیست انقدر به خودت سخت بگیری،امروز نشد فردا، مگر عمر چقدر است که بخواهی مدام در حال تکاپو باشی. اندکی هم استراحت کن بیشتر بخواب. صدایی که شما را به تنبلی و بی توجهی به زمان دعوت میکند.

حال در این نبرد کدام صدا موفق میشود افسار افکار و احساسات شما را در دست بگیرد و شما را مطیع خود کن؟

صدایی که شما به آن گوش میدهید. صدایی که بیشتر مورد توجه شما است به مرور قدرت میگیرد به قدری قوی میشود که دیگر شما قادر به شنیدن صدای دوم نخواهید بود. این شما هستید که تصمیم میگیرید کدام صدا را تغذیه کنید و چگونه صدای دیگر را ضعیف کنید. تصور کنید یک حساب بانکی برای شما باز شده است. که هر روز به حسابتان مبلغ مشخصی واریز میشود و پس از پایان روز این مبلغ صفر میشود. چه شما آن را خرج کرده باشید و چه آن را دست نخورده باقی گذاشته باشید. شما از ابتدای تولدتان این حساب را داشته اید. و هر روز این مبلغ مشخص به حسابتان واریز میشود،هر روز 86400 ثانیه در اختیار دارید و این انتخاب شماست که آن را خرج کنید. و یا آن را دست نخورده باقی بگذارید. اگر این مقدار پول به حسابتان واریز میشد آیا به سادگی از آن صرف نظر میکردید؟  از امروز نگاهتان را به زندگی تغییر دهید و به زمان به چشم با ارزش ترین ثروتتان در زندگی نگاه کنید که با هیچ چیز دیگر قابل مقایسه نیست. در انتخاب هایتان بیشتتر دقت کنید و بدانید که این ثروت را صرف چه کسانی و چه کارهایی میکنید. به شما عمری داده شده است تا از زندگی لذت ببرید،تنها با دانستن ارزش زمان است که میتوانید زیبایی زندگی را درک کنید و آن طور که باید و شاید عمرتان را مفید بگذرانید. شما فقط یک بار زندگی میکنید پس قدردان لحظاتتان باشید و از آنها به بهترین نحو استفاده کنید.

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!