0

ثبات کاری

jafarzade

 

ثبات کاری

یک جمله تکراری بین تمام افرادی که از زیر کار در میرن: ” اگر بخوام میتونم!!!” مسئله اینجاست که چه چیزی باعث نخواستن ما می شود؟ و آیا اصلا خواستن و نخواستن ما در موفق نشدنمان مسئله است یا نه؟ هیچ وقت نمیتوانیم بگوییم هدفی در زندگی داریم ولی نخواستیم که برای رسیدن به آن تلاش کنیم!! اگر نخواستیم پس هدف داشتن به چه معناست؟ برای همه ما پیش آمده که بر اساس هیجانی ناگهانی تصمیمی میگیریم. و یا با رسیدن به یک ایده خوب شروع به کار میکنیم.  اما پس از  مدتی کار را نیمه تمام رها میکنیم و دیگر احساس خوبی نسبت به آن نداریم. و احساس خستگی میکنیم و عذاب وجدان رها کردن آن را به دوش میکشیم. اما دلیل این هیجان ناگهانی و یا سرد شدن ناگهانی چیست؟

اصلی ترین دلیلی که باعث میشه ما از کار دست بکشیم نحوه شروع و ادامه دادن کار هست.

به این صورت که ما کار رو شروع میکنیم و با سرعت زیاد و بدون استراحت پیش میریم! در طول روز تایم زیادی رو به کار اختصاص میدیم. و برای خودمون یک برنامه بی منطق میچینیم. جوری که به کارهای ساده زندگی نمیرسیم و دچار مشکل میشیم. در این حالت اگر روزی نتوانیم به مقداری که در نظر گرفتیم کار کنیم. حجم قابل توجهی از برنامه عقب میمونیم. و احساس بدی در ما ایجاد میشه و از جایی که نمیتونیم این حجم رو در روز های آینده جبران کنیم.  مرحله مرحله از برنامه عقب میمونیم و کار رو نشدنی فرض میکنیم. جری سینفلد یکی از موفق ترین کمدین های دنیاست که با ساخت برنامه طنزی در سال اول 267 میلیون دلار در آمد داشت. و در سال های بعد به طور متوسط 85 میلیون دلار درآمد سالانه داشت.  برد ایساک کمدین درباره این شخص اینطور میگه: که یک بار ازش پرسید برای یک تازه کار چه پیشنهادی داری؟ و جری سینفلد میگه برای اینکه کمدین بهتری بشی. باید هر روز جک های تازه تری بسازی!

باید هر روز بنویسی!!

و بعد بهش توصیه میکنه یک تقویم بزرگ دیواری بخره. که تمام روز های سال رو نشون میده و هر روزی که میشینه و مینویسه با ماژیک قرمز یک ضربدر بزرگ روی اون تاریخ بکشه! بعد از چند روز یک زنجیر روی تقویم شکل میگیره که با گذشت زمان طولانی تر میشه! پس از زمانی که شروع به کشیدن این ضربدرها میکنی. زنجیره کارت رو تشکیل میدی و از دیدن طولانی تر شدن اون لذت میبری. وظیفه ایی که حالا به دوش توست این هست که این زنجیر رو پاره نکنی!!! ببینید مهم نیست که در طول این مسیر نتیجه چطور است. و یا با چه انگیزه ایی ادامه میدهید ، مهم استمرار تکرار هر روزه آن است. اما برای اینکه بتوانید هر روز زنجیره کار خودتان را ادامه دهید لازم است برنامه ایی منطقی داشته باشید. مثلا اگر میخواهید کتابی بنویسید و خوب است که هر روز 10 صفحه بنویسید. و آن را تبدیل به کتاب کنید. اما شدنی نیست!

پس باید برنامه ایی داشنه باشید که بتوانید با ثبات آن را پیش ببرید.

ببینید هر کاری که به آن علاقه دارید و میخواهید در آن به موفقیت برسید را در نظر بگیرید. اگر هر روز به طور مدام تایمی را در نظر بگیرید. و برای آن وقت بگذارید شک نداشته باشید که در آن به موفقیت میرسید. موضوع ساعت کار کردن و یا نحوه کار کردن نیست. موضوع اصلی این است که بتوانید هر روز این کار را انجام دهید و استمرار آن را حفظ کنید. بهترین روشی که میتوانید به وسیله آن بر برنامه خودتان نظارت داشته باشید. و طی شدن این مسیر را با ثبات ادامه دهید مکتوب کردن است! تنها زمانی که همه چیز را دقیق بنویسید. و بر نحوه کار خودتان نظارت داشته باشید میتوانید پیشرفت کردن کارتان را ببینید. مثلا اگر شروع به ورزش کردن میکنید باید مکتوب کنید. که در هر سری با چه وزنه ایی کار میکنید. تنها در این صورت است که میتوانید قوی شدن خودتان را ببینید. و مقدار آن را اندازه گیری کنید. اگر تمام مراحل کار خودتان را یادداشت کنید و بتوانید آن را اندازه بگیرید. نه تنها پیشرفت کارتان را احساس می کنید. بلکه با نگاه کردن به سیر آن برای خودتان ایجاد انگیزه میکنید. پس بر اساس منطق برنامه ریزی کنید و به آن پایبند بمانید.

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!