0

بهبود زندگی با ۱۲ روش قانون جذب

jafarzade

بهبود زندگی با ۱۲ روش قانون جذب

جالب است بدانید که در طول تاریخ روانشناسان، متفکران و رهبران مذهبی بسیار زیادی بوده‌اند که در مورد قانون جذب صحبت کرده اند. تعریف کلی قانون جذب بسیار ساده و قابل درک است. همانطور که در مقاله های پیشین هم به تعریف این قانون اشاره شده باید بگویم که علاقه باعث جذب علاقه میشود. یا حتی خدای نکرده ناراحتی، نگرانی و اضطراب باعث جذب تمام اتفاقات تلخ خواهد شد. صرف نظر از اینکه به قدرت جهان هستی اعتقاد داشته باشید یا نه. تحقیقات علمی هم در این مورد وجود دارد که اثرات تفکر مثبت را اثبات میکند. در این مقاله تلاش کردیم که قانع کننده ترین عناصر در باره این موضوع را به صورت برجسته به شرح زیر بیان کنیم.

۱. تجربه های خوب یا بد را بر پایه و اساس افکار خود جذب می کنید.

تابحال دقت کرده اید کسی که بیشتر درباره بیماری صحبت می کند. خودش جزء افرادیست که همیشه به یک بیماری دچار است. یا اینکه تابحال دقت کرده اید کسی که درباره رفاه، آسایش و آرامش صحبت می کند، خودش از این نعمت های خداوندی برخوردار است. جالب است بدانید که درباره هرچه صحبت کنید با افکار خود همه آن موارد را جذب می کنید. و جالب تر این است که بدانید با تمرکز زیاد بر روی چیزی، باعث می شوید آن موضوع یا مسئله اتفاق بیفتد.

۲.فکر کردن درباره چیزی بدین معنی است که حتی اگر چیزی را نخواهید، آن را به زندگی و دنیای خود دعوت کرده اید.

بر اساس این قانون شگفت انگیز به هرچیز کوچکی که فکر کنید و بر روی هرچیزی که تمرکز کنید. باعث میشوید آن چیز به یک موضوع یا اتفاق بزرگ و بزرگتر تبدیل شود. و لحظه به لحظه تاثیراتش در زندگی شما قوی تر و قدرتمندتر شود. پس چرا سعی نمیکنید به افکار مثب کمی فکر کنید و آنها را در زندگی خود بسط دهید و تاثیرات مثبت تجربه کنید؟ بنابراین افکار خود را به شکل مثبت نگه دارید.

۳. هرچه بیشتر بر روی چیزی تمرکز کنید، آن فکر به مرور زمان قدرتمندتر میشود.

چنین سبک تمرکزی به شما این امکان را میدهد. که واقعیت زندگی خود را به همراه تجربه هایی که میخواهید به راحتی جذب کنید. و اتفاق ساز زندگی خود باشید. با توجه مواردی که پیشتر برایتان ذکر کردم با نگرانی و اضطرابی که نسبت به بعضی چیزها دارید. باعث میشود تا آنها را به زندگی خود دعوت کنید. و در نهایت مجبور به مقابله و رویارویی با چیزهایی که میکنید که وجود نداشتند اما آنها را بوجود آورده‌اید.

۴. به جای اینکه بیش از حد به چیزی فکر کنید تا به نتیجه برسید، بهتر است به آن فکر عمل کنید.

البته باید به احساسات خود نیز اعتماد داشته باشید تا به نتیجه ای قابل قبول نیز دست یابید. به یاد داشته باشید جهان، اتفاقات و آدمها قرار نیست تا ابد منتظر تصمیم گیری شما بمانند. صادقانه بگویم که بهتر است به ندای درونی خود گوش فرا دهید. به جای فکر کردن بیش از حد به گزینه های موجود روی میز، بگذارید احساسات شما به سمت آنچه که درست است. و آنچه اشتباه است شما را هدایت کنند. این امر باعث ایجاد یک زندگی رضایت بخش تر خواهد شد.

۵. میتوانید با تمرکز و فکر کردن بیشتر به مسائل و اتفاقات خوب، باعث این شوید که آنها سریع تر به وقوع بپیوندند.

با استفاده از کلماتی مانند ”می خواهم…“ و ”میل دارم…“ که شامل تمرکز، توجه و یا فکر کردن به موضوع یا چیزی هستند. همزمان میتوانید تفکر و تجربه احساسات مثبت  نیز بپردازید. بنابراین، هنگامی که توجه خود را به یک موضوع جلب می کنید. دقت داشته باشید که تنها احساسات مثبت در مورد آن داشته باشید. تا به همان میزان که این کار را انجام می دهید باعث شوید تجربیات، اتفاقات و مسائل مثبت وارد زندگی خود کنید. تا زندگی را به جریانی شیرین تر تبدیل کنید.

۶. برای ایجاد تغییر، باید مسائل و اتفاقات را به گونه‌ای ببینید که امید دارید آنها وجود داشته باشند.

نه به شکلی که واقعا هستند، به عبارت دیگر امیدوار باشید که اتفاقات به آن چیزی که شما میخواهید تبدیل شوند.

این نکته دقیقا همان چیزی است که انسان‌های موفق از آن اطلاع دارند و همیشه رعایت میکنند. به این ویژگی تصویر سازی ذهنی یا تجسم نیز گفته می شود. مایکل فلپس که یکی از شناگران مشهور دنیاست و بیشترین رکورد طلای المپیک را دارد میگوید. که عادت داشته تا هر شب قبل از خواب، برنده شدن خود را تصور کند. جالب است بدانید که مایکل فلپس ۲۸ مدال طلای المپیک را از آن خود کرده است. به منظور اینکه زندگی خود را تحت تاثیر اتفاقات مثبت قرار دهید و سریعتر به این شیرینی دست یابید. باید واقعیت های تلخ زندگی را به فراموشی بسپارید و به هیچ عنوان به آنها اهمیت ندهید. ممکن است در ابتدای مسیر فرآیند این تصویر سازی یا تجسم کمی سخت باشید. اما باید بدانید مسیر موفقیت دقیقا همین است. پس ثابت قدم باشید و حرکت کنید.

۷. با اختصاص زمان روزانه برای تمرین و تفکر میتوانید هر روز به قدرت جاذبه و مغناطیسی خود بیافزایید.

درضمن این زمان تمرین و تفکر را نیز میتوانید “تفکر قدرتمند” بنامید. توصیه من به عنوان یک کارشناس این است که هر روز بطور میانگین ۱۵ دقیقه از زمان خود را صرف مدیتیشن و تفکری کارساز کنید. در طول این ۱۵ دقیقه میتوانید با جدیت تمام به اهداف زندگی و کسب و کار خود فکر کنید. به رویاهایتان بال و پر دهید و آنچه که در ذهن دارید را بارورتر کنید. آیا میدانید همین تمرین ساده باعث میشود تا به اهدف و آرزوهای خود سریعتر برسید؟ یا اینکه کیفیت آنها را به مراتب بیشتر و اثرگذارتر کند؟

۸. آیا میدانید موفقیت، یک منبع بینهایت است، یک منبع نامحدود عزلی است.

به جرات میتوانم بگویم که هر فردی می تواند در زندگی خود به سطحی از موفقیت برسد. اما آن سطح و کیفیت موفقیت را شما تعیین میکنید نه شرایط یا افرادی که با آنها سر و کار دارید. برخی بر این عقیده هستند که موفقیت و وضعیتی که اطرافیانشان در آن قرار دارند میتواند سطح زندگی آنها را نیز تغییر دهد. بطور مثال آنها را پایین آورده و دچار تزلزل کند. اما آیا میدانید این شما هستید که میتوان خود را تغییر دهید. جهان و اتفاقاتش را به بازی بگیرید و ثابت کنید که هر برنامه‌ای که برای خود داشته باشید میتواند به وقوع بپیوندد؟

۹. در هر دین و آیینی که وارد شوید، نا امیدی را گناهی بزرگ میدانند.

حالا که نا امیدی یک گناه بزرگ است چرا آن را از خود دور نمیکنید؟ چرا سعی نمیکنید پرده‌های حزن و اندوه را کنار بزنید و به آن سوی اتفاقات تلخ نگاهی بیاندازید تا ببینید چه شیرینی در انتظار شماست. ناامید بودن فقط شدت احساسات تلخ و ناکارآمد را در شما بیشتر میکند و باعث میشود تلخی های بیشتری به خود جذب کنید. نا امیدی باعث میشود که زمان را از دست بدهید و در نتیجه با از دست دادن زمان به اهداف خود نیز نخواهید رسید. به جای اینکه به افکار پوچ و واحی فکر و وقت کشی کنید به عنوان یک روانشناس موفقیت میگویم که بر اهداف خود تمرکز کنید. امیدوار باشید و با برنامه ریزی منظم از اهداف کوچکتر شروع کنید. تا هم پله پله به سمت پیشرفت حرکت کنید و هم امیدتان بیشتر شود.

۱۰. متاسفانه کم نیستند کسانی که هر روز خود را با مطالعه صفحه حوادث روزنامه شروع میکنند.

یا کسانی که پیگیر برنامه‌های تلویزیونی غمناک هستند. یا حتی کسانی که سریالهای ناراحت کننده و ناامید کننده‌ای که از شبکه‌های تلویزیونی داخلی و خارجی پخش میشود را دنبال میکنند. محتوایی مانند جرم و جنایت، فقر و بدبختی، کسالت و بیماری برای هیچ کسی خوراک مناسبی محسوب نمیشود. اشتباه نکنید، منظور من این نیست که این حقایق را کتمان کنیم. منظورم من این است که چیزهای بهتری هم وجود دارد، میتوانیم ذهن خود را با ثروت، آرامش، پیروزی، کسب موفقیت و سایر اتفاقات خوب پر کنیم. شانس همیشه پشت در منتظر شما نمیماند. از پیله‌ای که دور خود تنیده‌اید رها شوید و به سوی موفقیت پیش بروید. حالا که علاقه باعث جذب علاقه میشود چرا به خوبی ها و شیرینی ها فکر نمیکنید؟

۱۱. تا به حال به این نکته فکر کرده‌اید که چرا رابطه اطرافیان با شما مناسب نیست؟

پاسخ این سوال شاید چیزی نباشد جز اینکه  شما آنها را به این حالت تبدیل کرده‌اید. این شما هستید که روابط افراد با خودتان را میسازید. توجه داشته باشید که تفکر و توجه به نکات منفی روابط بین خودتان با اطرافیان باعث میشود اتفاقات منفی تری را بسازید و به این روابط راه دهید. مثبت اندیشی کمک میکند تا بتوانیم رابطه بسیار خوب و مناسبی با دوستان، اهل خانواده و بویژه همسر خود داشته باشیم. اگر میخواهید از دردسرهایی که پیرامون شما هستند. رهایی یابید بهترین کار این است که لبخند بزنید و شروع به نوشتن اتفاقات مثبت و منفی خود کنید. و سپس بر روی مثبت‌ها تمرکز بیشتری داشته باشید. باور کنید که تمرکز و جذب افکار مثبت باعث جذب بیشترین اتفاقات مثبت نیز خواهد شد.

۱۲. بدون نگرانی از چیزی، رویاپردازی کنید و از رویاهایتان به عنوان راهنما استفاده کنید.

تابحال به فیلم‌های سینمایی هالیوودی دقت کرده‌اید؟ در فیلمهای علمی تخیلی بواسطه ابتکاری که نویسنده و فیلمساز به خرج میدهد یک تکنولوژی وارد فیلم میشود. و بعد از مدتی نیز آن تکنولوژی ساخته و به تولید میرسد. زمانی بود که انسانها آرزوی داشتن یک تلفن همراه ساده را داشتند. اما در فیلمها از گوشی های لمسی و تصویری استفاده میشد. زمان زیادی نکشید که این رویای انسان نیز به یک تکنولوژی تبدیل شد و در دسترس عموم قرار گرفت. حالا بنظر شما رویاپردازی اشکال دارد و نباید با رویاهایمان زندگی کنیم؟

– فردا دیر است، چرا از امروز شروع نمیکنید:

با توجه به ۱۲ نکته ای که برایتان ارائه کردم، لطفا از همین لحظه شروع به تمرین و یادگیری کنید زیرا فردا دیر است. با کمک حکمت آموز و قوانینی که برای بهبود شرایط زندگی و کسب و کار به شما ارائه میکند میتوانید به موفقیت رسیده و پله های ترقی را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید.

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!