0

باور

jafarzade

 

باور

باور به چیزی گفته میشود که به آن اعتقاد قلبی و فکری قوی دارید. در واقع باور های شما چیزهایی هستند که از شما،شما را میسازد. شما در افکار و عقاید خود باور های بی شماری دارید که تعداد زیادی از آنها از خانواده و جامعه به شما رسیده است. و آن ها را باور کرده اید بر اساس آنها زندگی خود را پیش میبرید. وقتی میگوییم باورهای شما در واقع خود واقعی شماست این به آن معنی است که اگر شما باور کنید که قدرتمند هستید. قدرتمند شناخته میشوید،اگر باور داشته باشید که انسانی ضعیف هستید پس ضعیف خواهید ماند. اگر باور داشته باشید که ثروتمند هستید ثروت را در دستانتان خواهید دید. و اگر باور اشته باشید که فقیر هستید در عین دارایی ندار خواهید بود. اگر باور داشته باشید که باید کارهای سخت انجام دهید و هیچ چیز به آسانی در دسترس شما قرار نمیگیرد. پس سخت ترین راه ها و کارها در انتظار شما خواهد بود زیرا شما خود طالب آنها هستید.

هنری فورد می گوید:

اگر فکر می‌کنید، می‌توانید پس می‌توانید و اگر فکر می‌کنید، نمی‌توانید پس نمی‌توانید.  اما چگونه میتوانید سمت و سوی باور های خود را مشخص کنید. و از باورهای مضر دور شوید و باور های جدیدی بسازید که باعث رشد شما میشوند. اول از همه باید بدانید باورها چطور به شما در زندگیتان جهت میدهند و اصلا چطور کار میکنند.

در ابتدا این حقایق را بپذیرید و منشا قدرت را در وجودتان پیدا کنید:

1.شما اشرف مخلوقات هستید و تمام کائنات و کهکشان ها و زمین و آسمان در خدمت شما هستند. تا شما بهترین زندگی را داشته باشید. 2.شما قسمتی از وجود خدا هستید یعنی قدرتمند ترین وجود مطلق موجود یعنی شما خود آن قدرت مطلق هستید. پس به قدرت خود ایمان داشته باشید. 3.برای بودن شما در این دنیا دلیلی وجود دارد. پس شما نه جای کسی را تنگ کرده اید و نه لازم است شبیه کس دیگری باشید. 4.اگر دیگر انسان ها توانسته اند پس شما ام میتوانید و اگر کسی تا به امروز نتوانسته است چرا شما اولین نفر نباشید؟ بعد از پذیرفتن این باور ها در ذهنتان باید شناختتان نسبت به ماهیت خودتان تغییر کند. و کنترل باورهایتان  را در دست بگیرید تا بتوانید باورهای مضر را نابود و باورهای مفید را جایگزین کنید.

اما باور چگونه کار میکند؟!

تصور کنید که شما دچار یک بیماری شده اید و باور دارید که خوب میشوید! آیا این باور به تنهایی کافی است؟ اینکه شما روحیه خودتان را حفظ کنید و باور داشته باشید که میتوانید بیماری را شکست دهید عالی است اما کافی نیست. شما باید باورتان را در کنار طی کردن روند درمان حفظ کنید و برای بهبود حالتان از پزشک کمک بگیرید. یعنی شما باید برای خوب شدن خود تلاش کنید و آن باور به عنوان نیروی محرکه برای شما عمل میکند. که روز به روز شما را نسبت به درمانتان امیدوارتر میکند. به عنوان مثال دیگر فردی را تصور کنید که میخواهد پولدار شود اما نمیداند چگونه! این فرد باور دارد که روزی به فرد ثروتمندی تبدیل خواهد شد که میتواند با ثروت خود هرکاری بخواهد انجام دهد. اما برای به حقیقت پیوستن آن هیچ تلاشی نمیکند. متاسفانه فکر کردن تنها در این مسائل و باور به تنهایی کار ساز نیست. شما باید برای تحقق رویاهای خودتان تلاش کنید و برای بدست آوردن آنها زحمت بکشید. اما نیروی باور در کنار عمل شما راه را برای شما هموار میکند و روند به حقیقت پیوستن آن را سریعتر میکند. شما تلاش میکنید و باور دارید که روزی رویاهایتان به حقیقت میپیوندند پس در مسیر درست قرار دارید. ساده ترین مثالی که میتوانم برای شما بگویم یک جمله است که از کودکی شنیده این

“از شما حرکت از خدا برکت”

شاید هرگاه این جمله را شنیده باشد به سادگی از کنار آن گذشته باشید و زیاد در آن تامل نکرده باشید. اما حقیقت این است که زمانی که شما برای رسیدن به خواسته خود تلاش میکنید و اولین قدم را برمیدارید. تمامی کائنات دست به دست هم میدهند تا راه شمارا بسازند و شما را به خواستان برسانند. باورهای شما نباید قراردادی باشد که دیگران برایتان وضع کرده اند و شما را به واسطه آنها محکوم به طی کردن مسیری کرده اند. که تصمیم خودتان بوده است. مثلا اگر معلم شما در کودکی به شما گفته است که شما خنگ هستید. و شما آن را پذیرفته اید و هیچ گاه برای تغییر دادن آن تلاشی نکرده اید اکنون زمان آن رسیده است که این باور ویران کننده را بشکنید. و به خود بگویید که آن شخص شناخت کافی از شما نداشته است. مثلا اگر شما در درس ریاضی ضعیف بوده اید دلیل بر آن نیست که هوش بالای خود در موسیقی را نادیده بگیرید و به خود بگویید که خنگ هستید. اگر به نکات بالا توجه کنید متوجه میشوید که تنها کافی است جایگاه خودتان را در این دنیا پیدا کنید. و در آن بهترین باشید شما نمیتوانید کس دیگری باشید و وجود شما هم دلیلی دارد پس دلیل خودتان را بیابید و یا آن را بسازید. روح شما خود جزئی از قدرتمندترین اجزای این هستی بیکران و سرچشمه قدرت مطلق است. برای خودشناسی وقت بگذارید و با قدرت روح بیکران خود آشنا شوید و بدانید که قادر به انجام چه کارهایی هستید. و اگر بخواهید هیچ مانعی در مقابلتان وجود ندارد. در واقع لازم است بدانید که اصلی ترین مانع در برابر شما خود شما هستید. و هیچ کسی نمیتواند به اندازه خودتان شما را متوقف کند.

میپرسید چرا؟

یک کار ساده را تصور کنید که دلتان میخواهد انجام دهید. ولی با مخالفت روبهرو میشوید،شما نهایت تلاشتان را میکنید تا هرطور شده به آن برسید و تمامی موانع را رد میکنید. زیرا خواست قلبی شما رسیدن به آن است و باور دارید که باید آن را انجام دهید. حال تصور کنید که فکر جدیدی به ذهن شما خطور میکند. و به نظر خودتان کاری فوق العاده است. اولین فکری که از سرتان میگذرد چیست؟ میگویید من که نمیتوانم انجامش دهم و در صدم ثانیه از آن میگذرید. این باور شماست که مانع شما میشود و نمیگذارد کاری از پیش ببرید و آنگونه که میخواهید پیشرفت کنید. باید بتوانید مسیر افکار و باورهایتان را کنترل کنید. و به آنها جهت مثبت بدهید و هزاران انسانی فکر کنید که پس از شکست ها و زمین خوردن هی فراوان به خواسته خود رسیده اند. تفاوت آنها با شما چیست؟ آیا آنها مافوق بشر بوده اند و قدرت های ماورایی داشته اند. و یا اینکه خواسته امد و به خود باور داشته اند و برای رسیدن به خواسته خود تلاش کرده اند؟ شما باید یاد بگیرید که اگر بخواهید و برای رسیدن به خواسته خود تلاش کنید بستر همه چیز برایتان فراهم خواهد شد. پس برای نتیجه کلی میدانیم که باور ما قدرتمندترین کنترل گر ماست. و کافی است باورهایمان را تغییر دهیم و برای رسیدن به خواسته هایمان تلاش کنیم. تا قدرت واقعی باور را بشناسیم و بتوانیم موفق،ثروتمند،سلامت،… باشیم. با ما در دیگر مقالات همراه باشید تا خودسازی را از سر بگیریم و راه درست رسیدن به خواسته هایمان را بیاموزیم.

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!