0

انگیزه چگونه به وجود می آید ؟؟

jafarzade

انگیزه چگونه به وجود می آید؟

انگیزه در واقع همون نیروی محرکه ایی است که شما برای شروع یک راه جدید به آن نیاز دارید. وقتی شما تصمیم به شروع کاری میکنید و یا برای رسیدن به هدفی برنامه ریزی میکنید معمولا چند سوال در ذهنتون شکل میگیرد. که باعث ایجاد انگیزه و یا از دست دادن انگیزه شما نسبت به انجام آن کار میشود. شما از خودتان میپرسید: انجام این کار چه سودی به من میرساند؟ آیا انجام دادن این کار ارزش وقت مرا دارد؟ بعد از به پایان رسیدن آن چه تغییری در زندگی من ایجاد میشود؟ و…. اما در خیلی از موارد مشاهده میشود که جواب شما به تمام این سوال ها مثبت است اما شما انگیزه کافی برای شروع آن ندارید. در واقع نیروی محرکه ایی برایتان ایجاد نمیشود که بخواهید کاری که به سود شماست و در نتیجه آن پیشرفتی چشمگیر در زندگیتان اتفاق می افتد را شروع کنید. چگونه میتوانیم انگیزه را برای خودمان ایجاد کنیم؟

1)شکست بخورید!

از شکست خوردن ترسی نداشته باشید و زمان شروع کار تنها به شکست خوردن فکر نکنید. هر شکست برای شما درسی به همراه خواهد داشت و به شما آموزش جدیدی خواهد داد. وقتی شما در مسیر رسیدن به اهدافتان هستید باید بدانید که شکست همراه بی چون و چرای شما در این مسیر است. و این نحوه برخورد شما با آن شکست است که منجر به ادامه راه میشود یا شما را از ادامه دادن باز میدارد. پس اگر به زبان ساده تر بخواهم بگویم شروع کنید تا شکست بخورید و درسی جدید یاد بگیرید. تا با کنار هم گذاشتن تمام این تجربه ها و استفاده از آنها بتوانید به بهترین نحو به هدفتان برسید. شکست را به عنوان بخشی از کارتان بپذیرید. زمین بخورید از آن درس بگیرید عوامل زمین خوردنتان را بررسی کنید و دوباره تلاش کنید. اگر هزار راه را امتحان کرده اید و نتیجه ایی نگرفتید برای امتحان کردن راه هزار و یکم دلسرد نباشید.

2)هیچ گاه آماده نیستید!

برای شروع کردن دنبال موقعیت و فرصت مناسب نباشید زیرا هیچ گاه اتفاق نمی افتد! اگر تمام زمان خود را صرف زمینه چینی برای شروع کردن کنید. هیچ گاه موفق نمیشوید که اولین قدم را بردارید،زیرا هیچ زمانی را پیدا نمیکنید. که همه چیز در موقعیت مناسب باشد و هیچ نقصی نداشته باشد. هر روزی که از دست میدهید و منتظر رسیدن وقت مناسب برای شروع راهتان هستید. در واقع یک قدم از مسیرتان عقب می مانید. همیشه این را بدانید که نمیتوانید همه چیز را با هم داشته باشید تا در یک وضعیت امن و نرمال باشید و از نقطه صفر شروع کنید. شما باید اولین قدم را با وجود نقص های فراوان شروع کنید. و در هر مرحله یک نقص را برطرف کنید تا به مرور زمان همه چیز تکمیل شود. پس منتظر یک موقعیت تمام و کمال برای شروع نباشید. زیرا هر چه زمان بگذرد شما نسبت به هدفتان دلسرد خواهید شد و حتی ممکن است بعد از گذشت چند مدت به طور کامل از آن بگذرید. و دیگر دلیلی برای شروع آن نداشته باشید زیرا موقعیت مناسب هیچ گاه به وجود نمی آید.

3)همین امروز یک قدم بردار،هرچند کوچک

وقتی ایده ایی به ذهنتان میرسد بلافاصله یک قدم برای شروع آن بردارید. دراین صورت شما از ذوق و انرژی که در لحظه اول در شما به وجود آمده است به عنوان نیروی محرکه استفاده میکنید و اولین قدم را به راحتی برمیدارید. برداشتن اولین قدم موجب میشود که شما به یک باره خودتان را در وسط ماجرا تصور کنید و بدانید کاری را شروع کرده اید. که نیمه تمام مانده است و پس به نتیجه رساندن آن به دغدغه شما تبدیل میشود. انرژی اولیه خودتان را دست کم نگیرید زیرا این انرژی اصلی ترین منبع انگیزه شما است.

4)بترسید!

اگر فکری بزرگ به ذهنتان رسیده است و از تصور انجام دادن آن ترسیده اید؛این نشانه خوبی است. ترس به این معنی است که شما حتما باید آن را انجام دهید. تصور کنید اگر فکری آنقدر بزرگ است که تصورش شما را میترساند. اگر روزی به نتیجه برسد چه تحول عظیمی ایجاد میکند. شما در واقع همان چیزی هستید که تصور میکنید. اگر این فکر از ذهنتان گذر کرده است و درکی به بزرگی آن دارید پس قطعا توانایی انجام آن را دارید.

5)رویاهاتون رو زندگی کنید

همه شما در ذهنتان رویایی خاص از زندگیتان دارید. که همیشه از تصور آن لذت میبرید و در مورد جزئیات آن در ذهنتان کلنجار میروید. آرزوی شما رسیدن به زندگی رویایتان است. چه انگیزه ایی بالاتر از اینکه روزی بتوانید رویاهایتان را زندگی کنید؟ امروز سخت تلاش کنید و هرگاه انگیزتان را از دست دادید. به این فکر کنید که چقدر به زندگی کردن رویاهایتان نزدیک هستید. و اگر دست از تلاش بکشید چقدر دور خواهید شد.

6)وقتی میگی نمیشه،پس نمیشه!

باور شما اصلی ترین انگیزه شما در راهتان است. اگر شما باور داشته باشید که توانایی  رسیدن به هدفتان را دارید. هیچ نیروی دیگری نمیتواند شما را از راهتان باز دارد یا مانع شما شود. پس هیچ گاه باورتان را به خودتان از دست ندهید و مطمئن باشید اگر بخواهید بدون شک میتوانید.

7)به خاطر وجود خودت شاکر باش

شاکر فکر سالم باشید،شاکر مغز خلاق باشید. شاکر زندگی باشید که به شما این امکان را میدهد که برای آینده خود رویا ببافید و آرزوهای بزرگ داشته باشید. به شما همه چیز داده شده است تا از زندگی لذت ببرید پس هیچ گاه خودتان را محدود نکنید و از تمام امکانات استفاده کنید. شما اشرف مخلوقات خوانده میشوید پس شاکر باشید و به داشته هایتان بیشتر توجه کنید. در اصل انگیزه را کسی نمیتواند برای شما به وجود بیاورد تنها دلیلی که میتواند شما را به حرکتی وا دارد یا باز دارد خود شما هستید. تنبلی را هیچ گاه دلیل بی انگیزگی خودتان نخوانید و روز هایی را به خاطر بیاورید که برای یک تفریح از استراحت خود گذشته اید و به تفریح پرداخته اید. در آیینه به خود نگاهی بیاندازید و از خود بپرسید :آیا مرد این راه هستی؟ جواب این سوال خیلی مسائل را برای شما روشن میکند.

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!