0

اطمینان بسازید!

jafarzade

 

اطمینان بسازید!

یک محله کوچک قدیمی را در نظر بگیرید که مغازه های آن در طول سالیان پا برجا بوده و نسلی از آنها خرید کرده اند! این مغازه دار ها معمولا معتمد محل شناخته می شوند. و مردم با اطمینان کامل از آنها خرید می کنند و می دانند که جنس بدی در آن مغازه پیدا نمیشود. حال تصور کنید که در این محله قدیمی یک فرد جدید با یک مغازه جدید و محصولاتی که مردم با آنها آشنا نیستند شروع به کار کند! افراد آن محله به صورت کاملا غریزی از شما خرید نمیکنند تا شما از دور خارج شوید. این یک اتفاق کاملا طبیعی است. زیرا انسان به طور طبیعی ترجیح میدهد شرایط را حفظ کند و تغییر را قبول نمیکند!

پس شما باید زمان زیادی را در این مکان با سود ناچیز بگذرانید تا اعتماد مردم را جلب کنید!

باید مسیر طولانی را طی کنید تا بتوانید به مرحله ایی برسید که مردم در آن محله به مشتری شما تبدیل شوند و شما را به عنوان یک انتخاب بپذیرند. شما و کسب و کارتان در بازار دقیقا مانند همان مغازه جدید در یک محله ایی که شما را نمی شناسند هستید! شرط اول کار موفقیت شما در کسب و کارتان اعتماد سازی است! تا زمانی که نتوانید اعتماد مردم را نسبت به خودتان جلب کنید نمیتوانید جای خودتان را در بازار پیدا کنید. خودتان و زندگی نرمالتان را در نظر بگیرید. شما هم برای استفاده از هر چیز جدیدی تعلل به خرج می دهید. و به سادگی آماده پذیرش یک اتفاق جدید یا یک روش جدید برای انجام کارهای روزمره تان نیستید.

اعتماد سازی در واقع یکی از سخت ترین مرحله های کار شما به حساب می آید.

در ادامه این مطلب به بررسی چند نکته در مورد اعتماد سازی در کسب و کار می پردازیم. یکی از نکات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که مردم باید بدانند شما با خدمتی که ارائه می دهید. میخواهید به حل یک مسئله و مشکل بپردازید. و راه ساده تری را برای انجام کاری به آنها نشان دهید. در واقع در ابتدای راه باید نشان دهید که بیشتر از اینکه دنبال سود خودتان از این کار باشید به دنبال حل مشکل مردم هستید. در این صورت است که مردم به شما اعتماد می کنند. و برای امتحان کردن مسیری که شما به آنها نشان میدهید اقدام میکنند. در طی این مسیر لازم است که گاهی از سود خودتان کم کنید. یا ضرری را متقبل شوید تا بتوانید خودتان را در میان مردم جا بیاندازید. و آنها شما را به عنوان یک کسب و کار بشناسند. مسئله مهم دیگری که لازم است به آن توجه کنید این است که کیفیت کار شما نسبت به کمیت آن ارزش بیشتری دارد!

این بدین معنا است که شما از همان ابتدای مسیر باید با کیفیت کار کنید.

و خدمتی که ارائه میدهید را با وسواس خاصی برنامه ریزی و عرضه کنید و سپس به فکر گسترش کارتان باشید.

نگاه اول مشتری یکی از مهم ترین عواملی است که باید به آن توجه کنید. و بدانید که تضمین آینده کار شما در همان تجربه اول مشتری است. شما باید بتوانید تجربه ایی متفاوت و با کیفیت برای مشتری خود داشته باشید. تا بتوانید نظر آنها را جلب کنید تا در دفعات بعدی نیز به سراغ شما بیایند. توجه به این نکته مهم است که یکی از اصلی ترین عواملی که سبب رشد یا شکست کسب و کار شما میشود مربوط به همین تجربه مشتری است. کافی است تا یک مشتری ناراضی داشته باشید که تجربه خودش از شما را به اطرافیانش انتقال دهد. و بتواند بر ذهن چند نفر از آنها تاثیر بگذارد! اینجاست که موجی از تبلیغات منفی بر علیه کسب و کار شما به راه می افتد. که میتواند ذهن افراد زیادی را مسموم کند و آنها را از انتخاب شما باز دارد! پس برای تجربه اول مشتری با برنامه ریزی دقیقی پیش روی کنید. و هیچ گاه به این فکر نکنید که حالا شروع میکنم و در آینده روی کیفیت کار میکنم و به مرور بهتر میشوم.

کیفیت کار باید اولین ملاک مورد توجه شما در یک کسب و کار نوپا باشد.

عامل مهم دیگری که در اعتماد سازی شما نقش به سزایی دارد نحوه تبلیغات شماست! در دنیای امروز برای اینکه شما بتوانید مسیر خودتان را پیدا کنید. و خودتان را معرفی کنید بی هیچ حرف پیش باید تبلیغات را بپذیرید! تبلیغات جزئی جدا نشدنی از کار شماست که با وجود هزینه ایی که دارد باید به آن توجه کنید. و حتما سرمایه ایی را برای آن در نظر بگیرید. اما چگونه تبلیغ کردن بحث مهمی است که باید حتما به آن توجه داشته باشید.

امروزه روش های تبلیغاتی بر پایه روانشناختی از مشتری تاثیرات چشم گیری بر کسب و کارها می گذارد.

باید توجه داشته باشید که تبلیغات کسب و کارتان مانند لباسی که بر تن میکنید. معرف شخصیت کسب و کار شماست. تبلیغات درست یعنی بازار هدف خودتان را پیدا کنید. مشتری خودتان را بشناسید و برای جلب نظر آن قشر خاصی که میخواهید آنها را تبدیل به مشتری کنید از کلمات و تصاویر بخصوص استفاده کنید. اگر بتوانید کاری کنید تا در مورد شما صحبت شود. و نحوه تبلیغات شما طوری باشد که بتوانید نگاه را متوجه خودش کند اما در مسیر صحیح آنگاه شما میتوانید انتظار بازده خوبی از تبلیغاتتان به نفع کسب و کارتان داشته باشید. تصور کنید که مشغول راه رفتن به طور عادی هستید. و هیچ اتفاق غیر عادی در اطراف شما در حال وقوع نیست. اما ناگهان یک جسم سنگین از آسمان جلوی پایتان می افتد! در این حالت مغز شما از حالت روتین خودش خارج میشود و وارد سطح دیگری میشود و به اصطلاح به آن شوکی وارد میشود که توجه و حواس را درگیر میکند. تبلیغات شما زمانی موفق و موثر است که بتوانید چنین تاثیری بر مغز افراد بگذارید! یعنی اگر فردی مشغول راه رفتن است برای دیدن تبلیغ شما اندکی مکث کند و به آن توجه کند. پس هوشمندانه تبلیغ کنید! در انتها به خاطر داشته باشید که اعتماد سازی یک پروسه طولانی است که باید برای طی کردن آن صبور باشید.

در صورت تمایل می توانید همه آموزش ها را در تلگرام ببینید ورود به کانال تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!